Máte záujem ušetriť za každú cenu? Bez montáže okien a dverí?

by spravca

45819363 - handyman installing a window shutter

Ak ste si vybrali vysnívané okná a dvere, určite sa neviete dočkať, kedy ich konečne budete mať doma a v plnej „paráde“ si ich užijete. Kým vám však okná prídu, budete si musieť počkať možno aj mesiac, no to čakanie bude stáť určite za to! Čo však spraviť, keď vám budú okná dodané? Necháte ich namontovať kvalifikovaným personálom, ktorý má v tejto oblasti už bohaté skúsenosti alebo to spravíte sami? Poďme si v krátkosti vysvetliť, aké (ne)výhody majú tieto dva spôsoby montáže.

Montáž uskutočnená profesionálmi

Ak ste sa rozhodli pre montáž vykonanú odborníkom, môžete si byť istý, že všetko bude nainštalované tak ako treba. Ak ste si vybrali firmu, ktorá má v tomto obore už dlhoročné skúsenosti, okrem montáže budete oboznámený s technickou konštrukciou či vlastnosťami konkrétneho okenného systému, resp. dverí. Dodávateľ zaručuje záruku nielen na montáž, ale aj funkčnosť výrobku v zabudovanom stave, a v prípade vzniku akejkoľvek nezrovnalostí aj prípadnú výmenu výrobku. Treba si uvedomiť, že náklady za prevedenie montáže sú v porovnaní s hodnotou okien relatívne nízke, čiže ak nie ste vyučený stavbár či domáci „kutil“, nechajte túto činnosť radšej na profesionálov.

Montáž uskutočnená bez profesionálov

Ak ste sa predsa len rozhodli, že montáž zvládnete bez pomoci, buďte veľmi opatrní! To znamená, že výrobné rozmery si určuje sám zákazník, čiže treba „dva krát merať a raz rezať“! Objednávka je v tomto prípade veľmi jednoduchá, na výber máte z viacerých farebných možností a koniec koncov ušetríte náklady za montáž odborníkom. Pri meraní rozmerov si naozaj dajte záležať a nič nepodceňujte! Samotná aplikácia je pomerne jednoduchá, no ak nie ste technický typ a radšej si necháte poradiť odborníkom, dajte prednosť prechádzajúcej možnosti inštalácie.

Autorské právo: auremar / 123RF Reklamní fotografie

You may also like