Lacné ubytovanie v Tatrách? Existuje!

by spravca

Moje zamestnanie zahŕňa časté obchodné cesty a rokovania. Preto som v Tatrách takpovediac každú chvíľu. A ako to už na Slovensku býva, rozpočet firmy na moje služobné cesty nie je neobmedzený. Preto si občas musím zháňať ubytovanie z kategórie lacnejších. To, na ktoré som narazil pri poslednej služobnej ceste, však prekonalo moje očakávania.

Turistická ubytovňa SHB Vysoké Tatry

Už názov zariadenia, v ktorom som sa ubytoval, znie trošku socialisticky. Taká je i cena a zariadenie ubytovania, čo však iste nemá vplyv na kvalitu. Narazil som naň úplnou náhodou, a to v okolí vychytených tatranský hotelov ako Grand Hotel Kempinski, či hotel Solisko. Ubytovňa SHB sa nachádza priamo pri Štrbskom plese, a preto je cena za ubytovanie v takejto lokalite o to zarážajúcejšia. Ubytujete sa tu totiž naozaj lacno (od 16€ za noc) a len za 5€ môžete mať svoje auto zaparkované na parkovisku vo dvore ubytovne počas celého pobytu. Inde v Tatrách sa ceny za parkovanie pohybujú od eura do dvoch za hodinu. Takže neporovnateľný rozdiel! Aby sme však nevychvaľovali len nízku cenu, poďme k samotnej kvalite ubytovania. Čo za svoje peniaze môžete očakávať?

Skromne, ale postačujúco!

Ak nepatríte k tým, ktorí chodia na dovolenku či na pobyt kvôli luxusu hotelových zariadení, ubytovňa SHB Vám zaiste bude bohato stačiť. Nič Vám tu totiž nebude chýbať. Izby sú zariadené síce skromne a sem tam tu objavíte aj nábytok zo socialistických čias, no všetko je čisté, upratané a funkčné. K dispozícii je i dvojplatnička a rýchlovarná kanvica. To najnutnejšie si tu teda uvaríte. Pokiaľ ide o upratovanie, ubytovňa v ničom nezaostáva oproti drahým hotelom. Príjemný a ochotný personál sa o čistotu stará každý deň. Čisté sú i sprchy a sociálne zariadenia. Počas môjho pobytu som mal možnosť v ubytovni stretnúť i zahraničných turistov z Poľska, Čiech a dokonca Holandska. Ubytovňa je teda napriek nízkej cene a skromnému zariadeniu naozaj postačujúca.

Aby sme to teda zhrnuli. Ak netúžite po „super ultra all inclusive hoteloch“ a stačí Vám  skromné ubytovanie, táto ubytovňa je pre Vás ako stvorená. Za lacný peniaz sa ubytujete v naozaj exkluzívnom prostredí, priamo pri Štrbskom plese.

You may also like