Hľadáte privát v Tatrách?

by spravca

Ak sa chystáte do Vysokých Tatier a pred rušnými hotelmi či penziónmi by ste radšej uprednostnili trošku súkromia, ubytujte sa na priváte. Konkrétne môžem len odporučiť privát s názvom Vila Lomnička, nachádzajúci sa v Tatranskej Lomnici. Prečo?

Vila Lomnička

V tejto vile sme sa s rodinou ubytovali už štyri krát! A keď opäť zavítame na výlet do Tatier, iste ju neobídeme. A to z veľmi jednoduchého dôvodu. Boli sme veľmi spokojní nielen s kvalitou ubytovania, ale i s jeho cenou a s prístupom „domácich“. Tí boli vždy veľmi milí a ochotní. Majiteľom vily je pán Lištiak, ktorý sa medzičasom presťahoval do Popradu. Takže keď z vily odchádzame, po dohode mu kľúče nechávame v poštovej schránke. Neviem, či to tak platí pre všetkých ubytovaných… no je zrejmé, že s majiteľom sa dá dohodnúť tak, aby ste boli spokojní! Poďme však k samotnému ubytovaniu.

Dva samostatné byty

Vilu Lomnička tvoria dva samostatné priváty. Jeden sa nachádza na prízemí a druhý na poschodí. Prízemný byt je určený pre maximálne päť osôb. Ak cestujete vo väčšej skupine, vyberte si radšej horný privát, ktorý môže pojať až osem turistov. Keďže nás bolo viac, volili sme horný privát. Deti však boli trošku sklamané. V spodnom byte sa totiž nachádzajú zaujímavo riešené vyvýšené postele, ktoré sa im mimoriadne páčili! Aj keď nám doslova pílili uši a túžili spať práve na týchto posteliach, museli sme predsa obsadiť dvojizbový horný byt.

Na Vile Lomnička je mimoriadne zaujímavé to, že pochádza zo začiatku 20. storočia. Preto uspokojí i milovníkov histórie a romantiky. Aj keď sú byty vybavené starším nábytkom, všetko je zachovalé, čisté a udržiavané. Samozrejmosťou je kúpeľňa, toaleta i kuchyňa v oboch bytoch. Spomenúť treba i to, že v letných mesiacoch je vo vile príjemný chládok a v zime si turisti nastavujú želanú teplotu. Okrem toho je vila v bezprostrednej blízkosti autobusovej i železničnej stanice, čo však absolútne nevplýva na pokoj a nerušený pobyt. Nemusíte sa báť, že by Vás v noci budilo trúbenie vlakov!

Práve vďaka všetkým spomenutým pozitívam a tiež mimoriadne priateľskej cene (10€ za dospelého a 7€ za dieťa), sa do Vily Lomnička stále vraciame. A urobíme tak i pri ďalšej návšteve Tatier.

 

You may also like