Kurzy Excelu – cesta k novým možnostiam počas lockdownu

Kurzy Excelu – cesta k novým možnostiam počas lockdownu

by spravca

V čase epidémie to veľa ľudí nemá ľahké v osobnom ani pracovnom živote. Jednou z možností, ako sa stať šťastnejším i v týchto neľahkých časoch, je venovať sa osobnému rozvoju. Umožňuje nám to získať lepšiu kontrolu a nadhľad nad aktuálnou situáciou. Osobný rozvoj je mimoriadne dôležitý aj pre naše budúce kariérne vyhliadky či prípadné nájdenie si práce i takýchto nepriaznivým časoch. Najlepšou a najjednoduchšou cestou, ako si rozvíjať svoje schopnosti z pohodlia domova, sú obsahovo hodnotné blogy ako Masterkurz alebo samovzdelávacie online kurzy.

Obsah a ponuka kurzov je obrovská

Na internete sa viete dopracovať k obrovskému množstvu kurzov, takže rozhodne natrafíte aj na kurz, ktorý bude zaujímať i vás. Každý kurz má rozličnú dĺžku. Niektoré kurzy trvajú len pár hodín, inokedy sa kurzu musíte venovať i niekoľko týždňov až mesiacov. Kurzy obyčajne obsahujú lekcie vo forme videí. Skvelým príkladom je úspešný slovenský online kurz Excelu.

Ako si vybrať správny kurz

Pri výbere kurzu sa môžete riadiť hodnotením ľudí, ktorí už s daným kurzom majú skúsenosti. Obyčajne sú vám tieto údaje k dispozícii ako napríklad tu, no nič nenahradí klasický spôsob skúšky na vlastnú päsť. Nakoľko máte možnosť prejsť si ukážkové videá Excel kurzu zdarma, vždy si pred zakúpením vyskúšajte, či sa vám daný kurz páči a či má zmysel v ňom pokračovať.

Hodnotenia niekedy obsahujú i výsledky ankiet študentov o profesionálnych benefitoch vychádzajúcich z ich vlastnej skúsenosti. Vďaka tomu zistíte, ako zamestnávatelia hľadia na daný certifikát kurzu. Tým zistíte, akú váhu má certifikát pri zvýšení šance zamestnať sa. Zamestnávatelia často radšej volia rozhľadených ľudí s túžbou vzdelávať sa i samostatne.

Mimoriadne dôležité je vybrať správnu náročnosť kurzu. Obyčajne nie je najlepšie si vybrať ten najľahší, nakoľko veľa ním nezískame. Rozhodne je lepšie využiť svoju myseľ a čas a zvoliť si prípadne i ťažší kurz. Samozrejme nie ťažký natoľko, aby sme nakoniec boli frustrovaný jeho náročnosťou. S tým správnym kurzom stratíte pojem o čase a budete sa tak vedieť naplno ponoriť do danej problematiky. Jednoznačne vám to dá lepší pocit ako bezduché surfovanie po sociálnych sieťach.

Ako si zachovať motiváciu na dokončenie kurzu

Aj pri kurze ušitom na mieru môžeme strácať motiváciu. Najčastejšou príčinou je najmä nepretržitý pobyt vnútri počas lockdownu, čo môže viesť i k úzkostiam a strate záujmu čokoľvek robiť. Najlepším spôsobom ako takýto stav prekonať, je rozvrhnúť si dopredu časy, v ktorých sa Excel kurzom budeme venovať.

Po skončení prvého kurzu nadobudnete dobrý pocit z vykonanej práce a budete sa tešiť, že ste pre seba niečo pozitívne spravili. Zistíte, že ak si vyčleníte na obdobné kurzy čo i len kúsok času, dokážete tak lepšie prekonať nepríjemnosti počas lockdownu a popri tom i zlepšiť svoj životopis o nejaký ten certifikát. Preto rozhodne odporúčame vám si to vyskúšať na vlastnej koži.

You may also like