Ideálne matrace pre vaše zdravie

Ideálne matrace pre vaše zdravie

by spravca

Na základe čoho si možno zvoliť matrac, ktorý je ohľaduplný k vášmu zdraviu a čo by mal takýto matrac spĺňať? Uvedieme si tiež príklad zdravotného matraca so zameraním na jeho vlastnosti, nosnosť a zdravotné problémy, pri ktorých je odporúčaný.

Pre koho sú zdravotné matrace určené?

Otázka pohodlia je samozrejme v momente výberu matraca do vašej postele dôležitá, nemala by však byť jediným faktorom na zváženie. Mnohé na prvý pohľad komfortné matrace vám totiž postupom času môžu spôsobiť nepríjemné bolesti chrbtice a iné zdravotné problémy. V prípade, že sa podobným ťažkostiam chcete vyhnúť alebo vás už trápia, odporúčame vám zvoliť si kvalitný zdravotný matrac, ktorý využijú nielen osoby trpiace intenzívnymi bolesťami chrbta a kĺbov. Funguje ako ortopedická pomôcka poskytujúca úľavu od bolesti, vďaka čomu sa plnohodnotnejšie vyspíte, vaše telo bude lepšie prekrvené a tým pádom si zaťažené svalstvo a kĺby môžu lepšie oddýchnuť. Počas spánku navyše nedochádza k vyvíjaniu tlaku na žiadnu časť tela, ktorého tvar matrac presne kopíruje.

Ktorá spoločnosť sa zaoberá výrobou zdravotných matracov?

Základom každého správneho zdravotného matraca je primeraný materiál, vďaka ktorému matrac plní svoje funkcie naďalej aj pri dlhodobom používaní. Výborným príkladom sú matrace Viscogreen vyrábané z viscoelastickej peny a doplnené aj o dodatočnú vrstvu takvzanej lenivej peny. Ide o tvrdší typ matracov s vyššou nosnosťou až do 170 kilogramov aj snímateľným a prateľným poťahom. Ocenia ich nielen ľudia trpiaci bolesťami krížov či reumou, ale aj rôznymi alergiami, prípadne majúci problém so studenými nohami.

Exkluzívna kolekcia Viscogreen pochádza z dielne uznávaného slovenského výrobcu Materasso, ktorého matrace uznal Štátny ústav SR pre kontrolu liečiv ako zdravotné pomôcky, čo je zárukou ich kvality aj funkčnosti. Garantované sú tak ortopedické vlastnosti matracov, ako aj ich výrobný proces. Spoločnosť sa zároveň popri výrobe zdravotných, študentských, antibakteriálnych, pružinových, prírodných a ďalších matracoch zameriava taktiež na produkciu dizajnových a kontinentálnych postelí. A z jej ponuky si môžete v neposlednom rade vybrať spomedzi vankúšov, paplónov, chráničov matracov, taburetov, kresiel, nočných stolíkov či roštov do postelí.

You may also like