Ktoré krajiny preslávila tantrická masáž?

by spravca

V dnešnej dobe už nemusíme ísť ďalej ako do Bratislavy, ak si chceme dopriať kvalitnú tantrickú masáž. No čo počas cestovania v zahraničí? V článku si povieme, kde má tantra svoje korene a ktoré krajiny sú ňou preslávané.

Tantra, pôvodom z Ázie

Existuje mnoho teórií o tom, ako samotná tantra vznika. Na jednom sa však zhodujú všetci, a tým je pôvod v Ázii. Konkrétne Indii. V mnohých knihách označujú tantrické umenie za predchodcu Budhizmu a Hinduizmu. Dôkazom sú niektoré prvky, ktoré majú spoločné. Neskôr, keď sa učenie rozšírilo, začína byť spájané so svätými textami a sexuálnou mytológiou aj v Číne, Tibete, Nepále, Mongolsku či Japonsku. Nanešťastie, s príchodom konzervatívneho islamu tantra takmer zanikla a uchovala sa len v izolovaných regiónoch.

Tantrické znovuzrodenie

V posledných rokoch začali mnohí znovuobjavovať tantru a erotické másáže s ňou spojené. Hoci sa dnešná prax podstatne líši od tej starovekej, mnohým poskytuje cestu objavenia seba samého. Západný svet je mimoriadne uponáhľaný, nemožno sa teda čudovať, že takmer v každom hlavnom meste nájdete nespočetne veľa tantrických salónov. Nezabúdajte, že vždy je nevyhnutné vybrať si kvalitné služby s referenciami, inak masáž nebude účinná a môže byť dokonca až nebezpečná.

Budúcnosť tantrickej masáže

Vzhľadom na uponáhľanosť života, odsudzovanie sa s partnerom či vysoké emočné vypätie možno predpokladať, že sa stále viac a viac ľudí oddá erotickým masážam. Tie sa navyše začínajú stávať súčasťou mnohých alternatívnych náboženstiev, populárnych najmä v Amerike. Vďaka pozitívnym účinkom na vaše telo, myseľ a vnímanie samého seba vnesú pokoj do života vás aj vašich známych. Budete pôsobiť sebavedomejší, vyrovnanejší a otvorený novým zážitkom.

Ak sa na to nepodujmete v zahraničí, kvalitnú erotickú masáž si môžete vychutnať i v Bratislave. Vďaka strastiplnej ceste, ktorou si prešla počas vývoja, môže byť pre vás inšpiráciou a dodávajúcou odvahu zvládať všetky vaše problémy všedných dní.

 

You may also like