Konečne kvalitný spánok? Zaistí vám ho správny matrac!

by spravca

Ak ste výberu matraca doteraz neprikladali veľkú váhu, mali by ste začať! Práve matrac sa totiž z veľkej časti podpisuje pod kvalitu vášho spánku. Z akých typov matracov môžete vyberať a ktorý bude najlepší pre vás?

Priznajme si to, len málokto si pri výbere matracov dáva skutočne záležať. Väčšina z nás jednoducho príde do predajne, ľahne si na niekoľko matracov a vyberie si ten, na ktorom sa ležalo najlepšie. Často si ani nevšímame, či sa jedná o pružinový alebo penový matrac, aké vlastnosti daný matrac má a podobne. Cítime sa na ňom komfortne a to je základ, no nie? A, samozrejme, zásadnú úlohu zohráva aj cena. Keď sa nám na lacnom matraci leží dobre, nebudeme predsa investovať do takmer dvakrát drahšieho… Ach jaj, veľká chyba! Pri výbere matraca je dôležité myslieť na dlhodobé aspekty. Jeden kvalitný matrac vám vydrží slúžiť aj viac ako 5 rokov a lacný matrac, ktorý sa v obchode javil ako pohodlný, môže časom veľmi rýchlo stratiť pôvodné vlastnosti, prípadne si uvedomíte, že v konečnom dôsledku nie je vôbec tak pohodlný, ako sa na začiatku zdalo. Predtým, ako teda pôjdete vyberať nové matrace, mali by ste sa zoznámiť s niekoľkými základnými typmi matracov, s ktorými sa stretnete…

Na čom to vlastne ležíme?

Na trhu v dnešnej dobe nájdete viacero typov matracov, konštrukcia matraca je pritom dôležitá vec, na ktorej záleží výber matraca ideálneho pre vás. Tradičným riešením sú pružinové matrace, pri ktorých vlastne ležíte na pružinách. S nimi sa v dnešnej dobe už veľmi nestretnete, najrozšírenejším typom sú totiž moderné taštičkové matrace. Tie sú tiež založené na pružinovej konštrukcii, no každá pružina je uložená v samostatnej textilnej taštičke, čo prispieva k výborným vlastnostiam matraca. Medzi obľúbené typy patria aj penové matrace vyrobené z kvalitnej pamäťovej peny, či latexové matrace, ktoré majú oproti penovým niekoľko výhod naviac. Ak vyberáte matrac pre vášho potomka, najideálnejším riešením budú detské matrace, špecificky navrhnuté na zaistenie kvalitného spánku pre deti.

Ak vyberáte nový matrac, mali by ste si nechať poradiť od profesionálov. Takých nájdete napríklad v predajniach matracov Vegas. Odborníci na matrace vám na základe vašich požiadaviek pomôžu vybrať dokonalý matrac, ktorý vám zaistí pokojný spánok počas mnohých nasledujúcich rokov.

You may also like