Čo si všímať pri kúpe kolieskových korčúľ?

by spravca

K letu patria nepochybne rôzne letné športy, medzi ktoré patrí okrem iného aj korčuľovanie. Korčuľovať sa vie zrejme väčšina z nás, keďže ide o šport, ktorý si pamätáme ešte z detstva. Netvrdíme, že jazda na korčuliach patrí medzi najjednoduchšie, no pravidelným cvikom sa môžete naučiť korčuľovať aj vy. Postačia vám kvalitné a bezpečné kolieskové korčule a chrániče, ktoré vás ochránia pred neželaným pádom. Poďme sa však pozrieť na to, ako si vybrať vhodné kolieskové korčule. Ktoré parametre by ste si pri ich kúpe mali všímať aj vy?

Aký korčuliar ste?

Najskôr zvážte, aký korčuliar ste. Vybrať si môžete medzi rekreačnými (fitness) korčuľami na bežné korčuľovanie a profesionálnymi korčuľami (rýchlostné, freestyle, slalomové). Tie sú samozrejme drahšie, ale pre nadšených korčuliarov sú dobrou investíciou.

Kolieska sú základ!

Výkonnosť korčúľ ovplyvňujú samozrejme kolieska. Väčšinou ich nájdete na korčuliach štyri, avšak päť koliesok mávajú freestyle korčule. Veľkosť koliesok sa udáva v hodnote priemer/hrúbka v mm. Všeobecne platí, že veľké kolieska sú rýchlejšie a tie menšie sú naopak pomalšie. Ak teda patríte medzi skúsených korčuliarov, jednoznačne siahnite po väčších kolieskach a naopak, ak s korčuľovaním len začínate, kolieskové korčule by mali mať menšie kolieska. Vedeli ste, že mäkké kolieska sú pomalšie, ale sú spoľahlivejšie v zákrutách? Tvrdé kolieska sú rýchlejšie a ich životnosť je vyššia. Samozrejme, pri kúpe si všímame i ďalšie parametre, a to najmä veľkosť, keďže korčuľa by mala byť aspoň o číslo väčšia ako vaša bežná veľkosť topánky; bezpečnostné prvky; zapínanie i to, či sú korčule určené pre detí alebo dospelých.

Či už ste sa rozhodli zakúpiť si kolieskové korčule alebo cyklotrenažéry, vďaka ktorým môžete simulovať jazdu na bicykli, a to v pohodlí domova, budovať vytrvalosť a fyzickú kondíciu, neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky inSPORTline. Stavte na kvalitu, overené produkty a pozitívne referencie od mnohých spokojných zákazníkov!

 

 

 

You may also like