JLM Valve Saver – aký význam majú LPG aditíva?

by spravca

Pokiaľ máte auto na LPG, určite viete, že potrebujete používať LPG aditíva. Načo sú však dobré a čo by sa stalo, keby ste ich nepoužívali?

Budúcnosť palív je neistá, v dnešnej dobe sa neustále špekuluje nad rôznymi alternatívami palív. Mnohé veľkomestá začínajú zakazovať vjazd starším naftovým motorom, ale aj napriek tomu, že dnešné naftové motory sú až neuveriteľne „čisté“, ich konštrukcia sa kvôli ekológií stáva čoraz zložitejšou, čo neskôr vedie k drahým poruchám. Infraštruktúra pre elektromobily tiež nie je zvládnutá a iné typy palív sú prakticky stále vo fáze vývoja, teda benzínové autá sa stávajú najlepšou alternatívou. Charakteristika prejavu benzínového motora je pre mnohých vodičov príjemnejšia a poskytuje viac šoférskej zábavy. Nevýhoda benzínu spočíva v jeho cene a vyššej spotreby benzínových áut. Preto čoraz viac ľudí volí autá na LPG. Dôležitá vec, na ktorú treba pri LPG dbať, je ochrana ventilov.

JLM alebo ako neodpáliť ventily na LPG

Benzín a nafta v sebe obsahujú aditíva, ktoré slúžia na ochranu motora, predovšetkým na premazávanie sediel ventilov. Tie sú totiž pri spaľovaní mimoriadne namáhané a ich nedostatočná ochrana vedie k vytváraniu usadenín, ktoré sa následne zapaľujú, vytvárajú problémy pri behu motora a často vedú k úplnému zničeniu ventilov. LPG však prirodzene žiadne aditíva na ochranu ventilov neobsahuje, musia sa tak dodatočne pridávať. Na to slúži JLM kit a LPG aditíva. JLM Valve Saver je vysoko rafinované aditívum, ktoré je špeciálne navrhnuté na použite vo vozidlách na LPG a CNG. Môže sa používať s originálnou JLM dávkovacou jednotkou alebo akoukoľvek inou dávkovacou jednotkou. Pokiaľ ste stále verní nafte, na trhu je tiež niekoľko aditív pre DPF/FAP. DPF alebo inak FAP je jedna z najzraniteľnejších a na opravu najdrahších súčiastok na naftovom motore, aditíva sú tak skutočne výhodné. Náplň pre DPF, rovnako ako LPG aditíva nájdete na stránke jlmaditiva.sk. Vyberte si vhodné aditívum aj vy a zabezpečte svojmu autu dlhší a komfortnejší život!

You may also like