Internetové nástroje, ktoré vám ušetria čas aj peniaze

by spravca

Vývin technológií sa dotýka takmer každého z nás. Denne sa totiž s nimi stretávame v práci, v obchodoch, ale aj doma. Niektoré nám natoľko uľahčia život, že z pohodlia domova si zistíme také dôležité informácie, ktoré by sme si v minulosti museli zisťovať návštevou niekoľkých inštitúcií. Internet nám ponúka niekoľko užitočných nástrojov, ktoré nám uľahčujú každodenný život. Nejde o to, že by sme sa bez nich nezaobišli, ale dokážu nám značne ušetriť čas. A niekedy aj financie.

Šetriť čas na tých správnych miestach

Bez toho, aby ste opustili domov, si môžete zistiť, či sa vám oplatí zobrať úver, ako si naplánovať letnú dovolenku, ako vybrať ten správny hotel či darček pre manžela. Nástrojov je viacero, no my sa vám pokúsime priblížiť pár z nich, ktoré stoja naozaj za to. Ich využitie vám určite dokáže pomôcť a uľahčiť niekedy náročné hľadanie.

Zistite si všetko dôležité ešte pred návštevou banky

V súčasnosti sa banky doslova predbiehajú v tom, ktorá ponúkne klientom najvýhodnejší produkt šitý priamo pre neho. Keďže sú úroky stále nízke, rôzne úvery, hypotéky či pôžičky sa tešia obľube. Banky ponúkajú naozaj nízke úroky, no za niektorými ponukami sa objavia skryté poplatky. Ak chcete zistiť výšku mesačnej splátky či dobu splácania úveru bez toho, aby ste navštívili pobočku banky, na internete sa stretnete s úverovou kalkulačkou. Ide o výpočet rôznych parametrov, ktoré získate po zadaní vami zvolených kritérií. Takáto kalkulačka na výpočet splátky úveru je vhodná pre tých, ktorí váhajú nad požiadaním o úver z dôvodu neistoty splácania úveru. Na základe výsledkov kalkulačky budete vedieť, na čom ste.

IBAN konvertor

Nielen pri úvere, ale aj pri rôznych iných bankových produktoch alebo v práci sa môžete stretnúť s osobným účtom. Každý má totiž určitý tvar, ktorý tvoria číslice. Dnes sa už takmer nezaobídete bez formy v tvare IBAN. Ten sa vyžaduje pri platbách, inkase, trvalých príkazoch či iných transakciách s financiami. Ak potrebujete takýto tvar, dokážete si ho „vytvoriť“ aj sami. Existuje totiž pomocník s názvom IBAN konvertor, ktorý vám po zadaní predčíslia, čísla účtu a kódu banky vytvorí číslo účtu v tvare IBAN. Takýto výpočet však slúži len na informatívne účely, keďže každá banka, aj tá vaša, by vám mala poskytnúť vaše číslo účtu aj v tomto tvare.

Zistite si odchod a zakúpte si rovno lístok

Ak aj neriešite úver či iné veci spojené s bankou, ale si napríklad chcete len zistiť odchod autobusu či vlaku, internet je vám nápomocný. Online cestovné poriadky vám v priebehu niekoľkých minút dokážu nájsť odchody autobusov, vlakov či mestskej hromadnej dopravy. Výsledky máte k dispozícii na základe vami zadaných parametrov, ako je začiatok a cieľ vašej cesty, dátum a čas odchodu. Tento nástroj je užitočný aj vtedy, ak potrebujete narýchlo zistiť, kedy vám pôjde najbližší spoj mhd. Online si dnes môžete prezerať nielen cestovné poriadky, ale aj zakúpiť cestovný lístok. Nemusíte tak stáť v rade na stanici, pár kliknutí to vyrieši za vás. Internet v mobile celý proces urýchli, je potrebné len poznať tie správne nástroje.

S navigáciou sa nestratíte

Mať poruke cestovný poriadok je užitočné, no čo ak ste sa rozhodli vycestovať autom, a nepoznáte trasu? Internet vám ponúka dokonca aj gps navigácie zadarmo, ktoré môžete mať k dispozícii aj v mobiloch. Gps navigácie dostupné na internete vám ukážu aktuálne trasy a vy po zadaní potrebných parametrov s ich pomocou dorazíte do cieľa. Trasu si môžete vypočítať pri ceste autom, bicyklom, ale aj pešo. Ak ste sa stratili, gps navigácia vás navedie na správny smer.

Nakupujte kvalitne a výhodne

Okrem toho, že mnohí internet využívajú na získanie nových informácií či poznatkov, nakupovanie je jednou z činností, ktoré sú v súčasnosti veľmi rozšírené. Z pohodlia domova si môžete kúpiť všetko potrebné bez toho, aby ste trávili hodiny v obchodoch. Nájsť kvalitný a cenovo výhodný tovar je ťažké, no aj v tomto vám internet dokáže pomôcť. Nájdete tam totiž porovnávač cien. S ním si môžete porovnať ceny konkrétneho tovaru u rôznych predajcov. Vami vybraný produkt si tak môžete zakúpiť s vedomím, že ho máte za tú najlepšiu cenu. Okrem porovnávača cien sa môžete riadiť aj recenziami, ktoré k danému produktu nájdete. Tie vám tiež pomôžu pri samotnom nákupe.

 

Nástrojov na uľahčenie života je omnoho viac. Bez problémov a starostí si na internete dokážete online uzatvoriť poistenie či nahlásiť poistnú udalosť. Slovo online nadobudlo nový význam. A vy denne máte možnosť využívať naplno všetko, čo internet ponúka. Bez inštalovania rôznych programov si online môžete skontrolovať ochranu vášho počítača, vytvoriť súbor či pútavú prezentáciu. Žiť online sa dnes naozaj vyplatí, aj keď nemáme na mysli sociálne siete a virtuálny život.

You may also like