Informácie, ktoré vás presvedčia, že cyklovozík musíte kúpiť

Informácie, ktoré vás presvedčia, že cyklovozík musíte kúpiť

by spravca

Páčia sa vám cyklovozíky, ale váhate či sa vám naozaj oplatí túto pomôcku kúpiť? Pre športovcov sú detské vozíky za bicykel jasná voľba. Využijú ich nielen športovci, ale tiež ľudia, ktorí chcú sebe dopriať aktívnu dovolenku a dieťaťu maximálne pohodlie. Po prečítaní nasledujúcich informácií budete presvedčení, že cyklovozík kúpiť musíte.

Cyklovozík pre bábätká, pre školákov a dokonca pre psíkov

Neexistuje iná pomôcka, ktorá by vám umožnila venovať sa cyklistike spolu s bábätkom. Dobre počujete, cyklovozíky je možné používať takmer ihneď po narodení dieťaťa. Do vozíka sa dajú kúpiť vložky pre novorodencov. Tie sa starajú o správnu polohu tela bábätka a chránia ho pred vypadnutím z vozíka. O všetko ostatné sa stará konštrukcia cyklovozíka. Je vytvorená tak, aby sa vozík za žiadnych okolností neprevrátil.

Podľa výšky vašej investície sa môžete dostať k vozíku, ktorý využijú aj školáci. Niektoré majú takú nosnosť a rozmery, že sa do nich vojde dieťa až do 7 rokov. Takúto vymoženosť vám neposkytnú športové kočiare a ani iné pomôcky na prevážanie detí.

Čo s vozíkom, ktorý je v dobrom stave, ale dieťa už odrástlo? Využiť ho môžete na viac spôsobov. Napríklad na prevážanie domácich maznáčikov. Celá rodina vysadne na bicykle a psík sa pohodlne vozí s vami. Na výletoch poslúži aj ako vozík na jedlo a iné drobnosti pre rodinu. Alebo si zoberte vozík na nákupy.

Cyklovozík pre maximálne bezpečné prevážanie detí

Detské cyklovozíky sú maximálne bezpečné pre prevážanie detí vďaka nasledujúcim vlastnostiam:

  • S odpruženými vozíkmi môžete jazdiť po cestách, v lese a aj po skalách.
  • Vo vnútri vozíka je dieťa v polosede, čo je poloha ideálna pre rovnomerné rozloženie váhy dieťaťa. Nikde nepociťuje tlak.
  • Cyklovozíky majú vo vnútri popruhy s viacbodovým systémom uzapínania.
  • Vozík za bicykel sa neprevráti ani po páde jazdca z bicykla vďaka jeho nízkemu ťažisku a konštrukcii.
  • Pred prachom, hmyzom a slnkom chránia dieťa clony a sieťky.

Cyklovozík pre rozmanité možnosti pohybových aktivít

S cyklovozíkom sa môžete venovať nielen cyklistike. Je ho možné upraviť tak, aby ste sa mohli venovať joggingu, korčuľovaniu a v zime bežkovaniu. Pri žiadnej z uvedených činností nepociťujete takmer žiadnu záťaž. Vozík je veľmi ľahký a veľké zadné kolesá váhu pri tlačení alebo ťahaní ešte viac znižujú.

 

You may also like