Cyklovozíky sú pohodlné, cyklosedačky praktické

Cyklovozíky sú pohodlné, cyklosedačky praktické

by spravca

Pre rodiny s menšími deťmi je možné absolvovať výlet na bicykli jedine vďaka cyklosedačke alebo detskému vozíku za bicykel. Dokonca aj väčšie deti si niekedy radšej posedia v sedačke, než aby kilometre šliapali spolu s rodičmi. Ak si nie ste istí či dieťa výlet zvládne, tak radšej investujte do vozíka, ktorý zbožňujú všetky deti.

S dieťaťom na bicykli do lesa

Spojenie bicykel, les a dieťa nejde veľa ľuďom do hlavy. Predsa len náročný terén, ktorý v lese môže prekvapiť popadanými vetvami, výmoľmi alebo skalami nie je pre detského cyklistu reálne prejsť na bicykli. Dieťa by dlhšiu a náročnejšiu trasu nezvládlo na svojom bicykli. V tomto momente nastupujú na scénu doplnky k bicyklu vo forme detského cyklovozíka a cyklosedačky. Oba typy príslušenstva sú skladné a môžete ich uložiť do kufra vozidla alebo do strešného boxu. Bicykle prevezú nosiče bicyklov a nič vám nebude brániť vyberať cyklistické trasy podľa vašich požiadaviek. Rozhodovanie, či kúpiť sedačku, alebo vozík podriaďte veku dieťaťa a cyklistickej trase.

Cyklosedačky sú praktické v meste

Na dlhšie výlety vám neodporúčame zobrať cyklosedačku. Predsa len na sedačke nie sú deti chránené pred slnkom či dažďom. Sedieť dlhšiu dobu v sedačke zvládnu len staršie deti. Rozumieme, že detský cyklovozík si vyžaduje vyššiu investíciu, ale jeho kúpa sa vám oplatí, ak ste naozaj aktívni cyklisti. Naopak ak jazdíte s deťmi len do blízkeho okolia, vozíte na bicykli dieťa do škôlky alebo s ním chodíte na nákupy, tak vám bude stačiť cyklosedačka. Cyklosedačka vám umožní robiť v meste rôzne manévre i v úzkych uličkách alebo medzi vozidlami. S cyklovozíkom by sa vám v meste jazdilo horšie. Z tohto hľadiska je v meste cyklosedačka viac praktická.

Cyklovozíky si poradia aj s vlnitým terénom

Detské cyklovozíky sú veľmi pohodlné pre deti od bábätiek až do približne 5 rokov. Vo vozíku je dostatok miesta na hranie i spanie. Znamená to, že dieťa sa zabaví alebo bude podľa potreby spinkať. Dokonca ani vo vlnitom teréne nebude pociťovať otrasy. Odpruženie cyklovozíka si poradí aj s ťažším terénom. Cyklovozíky sú maximálne bezpečné a majú ešte jednu obrovskú výhodu – dajú sa využiť ako klasický kočík. Na dovolenku nebudete musieť ťahať športový kočiar. Táto multifunkčnosť je vykúpená vyššou cenou, ale vozíky sú pevne skonštruované, takže vám naozaj vydržia uvedených 5 rokov.

 

 

You may also like