Cyklotrasy Slovenska, ktoré sa oplatí vyskúšať

by spravca

Slovensko síce nemá prístup k moru, no za to má mnoho iných krás, ktoré si môžete do sýta vychutnať. Najmä ak patríte k milovníkom bicyklovania. V tom prípade môžete zobrať svoj bicykel a vyskúšať niektorú z cyklotrás na Slovensku. Nájdete jednoduché a nenáročné, vhodné pre začiatočníkov, ale aj náročnejšie trasy pre pokročilých. Na rozdiel od bežného bicyklovania, napríklad v meste, si tak môžete vychutnať čerstvý vzduch prírody aj krásnu panorámu. Stačí zobrať auto, strešný nosič bicyklov, prípadne nosič bicyklov na ťažné zariadenie a vyraziť na niektoré z nasledujúcich miest. Ak by ste šli viacerí, na druhom aute môžete mať strešný box, do ktorého si môžete odložiť svoju výbavu, alebo ťažšiu batožinu, ktorá by vás mohla voľne položená v aute zraniť..

Bratislavská hrádza

Ak s cykloturistikou iba začínate, na začiatok vyskúšajte bratislavskú hrádzu v Petržalke. Nie je to náročná trasa, takže ju zvládnete aj bez väčšej kondície.

Moravsko-dunajská cesta

Táto trasa je už oproti hrádzy dlhšia. Začína pri bratislavskom Novom moste a smeruje okolo Karloveskej zátoky priamo na Devín, odkiaľ sa vydáte popri rieke Morava na Záhorie a postupne až na južnú Moravu.

Hodrušská cyklotrasa

Obec Hodruša-Hámre má vďaka svojej lokalite krásnu prírodu, ktorá očarí takmer každého. Vďaka svojej bohatej banskej histórií tiež patrí k navštevovaným turistickým oblastiam. Ale turizmus nie je to jediné, čo tu môžete nájsť. Na Cyklotrase Kopanice – severné svahy Kojatína – Dolná Hodruša – Zlatý stôl – Kerling(Kešnerová) si prídu na svoje aj cyklisti.

Cyklochodník Tatranská kotlina – Spišská Belá

Táto nenáročná 9 kilometrová trasa spája obce Tatranská kotlina a Spišská Belá. Ak sa vydáte smerom na Tatranskú kotlinu, budete mať v prípade pekného počasia skvelý výhľad na Belianske Tatry.

Liptovská Mara

Táto cyklotrasa sa oplatí najmä počas horúcich letných dní, pretože sa môžete prakticky kedykoľvek zastaviť a okúpať. Trasa patrí k tým menej náročným a celková dĺžka je takmer 37 kilometrov.

Článok pre vás pripravili odborníci na strešné nosiče, nosiče bicyklov  a strešné boxy  z www.autoboxy.sk

 

 

You may also like