Chcete vyraziť do Nízkych Tatier? Pozrite sa, čo by ste mali navštíviť

by spravca

Ak premýšľate nad zimnou dovolenkou, nemusíte jazdiť ďaleko, stačí vyraziť do Nízkych Tatier, ktoré lákajú turistov aj z okolitých krajín. Samotná oblasť ponúka pestrú škálu možností, ako využiť voľný čas. Samozrejme sú pripravené lyžiarske strediská, kde si na svoje prídu ako začiatočníci, tak aj ozajstní profesionáli. Ak sa povie zimná dovolenka, nemusí byť naplnená iba zimnými športami, ale vo voľnom čase vyrazte na niektorá z nasledujúcich zaujímavých miest.

Pre milovníkov histórie

Ak radi spoznávate históriu, určite zavítajte do dediny Svätý Kríž, kde nájdete drevený artikulárny evanjelický kostol, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám v celej strednej Európe. Za zmienku stojí tiež pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec nachádzajúci sa neďaleko Ružomberka.

Užite si trochu kultúry

Oddýchnite si na chvíľu od lyží a vydajte sa za hudbou či inú kultúrnou akciou. Aj v Nízkych Tatrách nájdete celý rad kín, múzeí a galérií.

Príroda je hlavným lákadlom

Zrejme nám dáte za pravdu, že príroda je to hlavné, prečo turisti do Nízkych Tatier vyrážajú. Najvyššími vrcholmi sú Ďumbier, Štiavnica, Chopok, Dereše, Chabenec a Kráľova hoľa. Nech zdoláte akýkoľvek z týchto vrcholov, otvorí sa vám nádherný výhľad na ďalekú krajinu. Za lyžovaním a zimnými radovánkami vyrazte do Jasnej nachádzajúce sa neďaleko Liptovského Mikuláša.

Objednajte si ubytovanie v Nízkych Tatrách čo najskôr, pretože termíny sa už rýchlo plnia. V Demänovskej doline sa nachádza hneď niekoľko ubytovacích zariadení, ako sú historická budova RiverSide, apartmány Sky & Sun umiestnené v dvoch luxusných apartmánových budovách, chaty vysokého štandardu a penzión Maxim ukrytý v tichej časti obce Damänová. Ubytovacie zariadenia nájdete pod termíny ako ubytovanie Jasná alebo ubytovanie Liptov.

You may also like