Autom na výlet na Západné Slovensko

by spravca

O tom, že Slovensko je krásna krajina, ktorá má čo ponúknuť, sa nemusíme ani baviť. Veľa Slovákov preto uprednostní radšej výlet na druhý koniec republiky, ako do zahraničia. Najlepšie je, ak sa na takýto výlet vydáte autom. To totiž poskytuje najväčšiu flexibilitu. Zastavíte si vtedy, keď potrebujete a navštívite miesta, ktoré chcete a vtedy, keď chcete. Ak nemáte auto nezúfajte. Existujú predsa autopožičovne. V dnešnej dobe je prenájom auta už úplne bežná vec. Ak by vás bolo viac, stále môžete využiť prenájom mikrobusu.

Pokojne vyrazte aj na viac dní, pretože Západné Slovensko má naozaj čo ponúknuť. Nie sú tu síce nádherné Tatry, ale nájdete tu tiež množstvo iných prírodných skvostov. Spomenúť treba predovšetkým Bobriu hrádzu. Tá sa nachádza v malebnej obci Kuchyňa. Okolo celej hrádze vedie náučný chodník, ktorý má približne dva kilometre, takže to zvládnu aj ľudia s nulovou kondičkou. Dominantou celej atrakcie je 300 metrov dlhý drevený most, ktorý vedie ponad vodu a ponúka návštevníkom nádherný pohľad na malokarpatské vrchy.

Ďalšiu prírodnú atrakciu, ktorú treba spomenúť je Sandberg. Tento prírodný úkaz sa nachádza neďaleko bratislavskej mestskej časti Devín. Ide o mimoriadne vzácny prírodný úkaz. Niet sa preto čo čudovať, že už v roku 1964 ho vyhlásili za chránené nálezisko a v roku 1995 za prírodnú rezerváciu s najvyšším stupňom ochrany. Sandberg je v podstate pieskový kopec, ktorý vznikol vďaka pravekému moru Tethys, niekedy v období prvohôr. Okrem histórie však vyniká aj nádherným výhľadom na rozsiahle okolie.

Treťou atrakciou, ktorú vám na Západnom Slovensku odporúčame navštíviť, je Park miniatúr v Podolí. Ten sa nachádza v areáli miestnej základnej školy. Park založili v roku 2003 a v súčasnosti sa v ňom nachádza 68 modelov chát, hradov, zámkov, kostolov či rozhľadni. Otvorený je počas letnej sezóny, od Apríla do Októbra, vždy od utorka do nedele.

You may also like