Pohodlná a bezpečná preprava vašich bicyklov na vašom aute

by spravca

Okrem zimy môžete takmer kedykoľvek vyraziť na svoju obľúbenú cyklistickú trasu alebo ísť vyskúšať nejakú novú. No preprava bicyklov môže byť niekedy trochu náročná, pretože bicykel sa do autobusu nezmestí a nie každý disponuje nosičom bicyklov. Hoci vo vlaku sú priestory na uskladnenie bicyklov, zo stanice ísť bicyklom a hľadať cyklotrasu by nebolo úplne ideálne. Lepšie je odviesť sa autom, pretože s ním môžete využiť strešné nosiče bicyklov alebo nosič bicyklov na ťažné zariadenie.

Oba varianty – strešné nosiče bicyklov aj nosiče bicyklov na ťažné zariadenia – majú jednoduchú inštaláciu, takže sa s nimi vôbec nebudete musieť trápiť. Všetko hravo zvládnete aj sami. Pri výbere značky dbajte hlavne na to, aby to bola kvalitná nemecká výroba s dobrou funkčnosťou, vďaka ktorej budete môcť pevne a spoľahlivo bicykle pripevniť na nosič.

Ceny strešných nosičov bicyklov sa pohybujú od 29 eur až po tie drahšie za 69 -99 eur.

Ceny nosičov bicyklov na ťažné zariadenie sa pohybujú vyššie od 250 eur, no nájdete aj drahšie verzie pre viac bicyklov od 500 eur a vyššie. Síce tieto sú o dosť drahšie, ale predstavujú najpohodlnejší a zároveň najpraktickejší spôsob prepravy bicyklov na vašom aute, keďže oproti strešným nosičom bicyklov vám nezaberú strešný priestor a môžete ho tak využiť na strešný box, kde môžete uložiť ďalšie veci o hmotnosti okolo 50 kg, prípadne aj 75 kg, ak sú strešné boxy vystužené kovovými profilmi.

Viac informácií o strešných nosičoch bicyklov a o nosičoch bicyklov na ťažné zariadenie nájdete na www.autoboxy.sk.

You may also like