Ako dopriať vášmu telu a mysli dokonalý oddych

by spravca

Zobrať si dovolenku pre fyzický, ale aj psychický oddych, je potrebné z času na čas pre každého jedného človeka, aby nabral silu. Nielen preto je dovolenka zákonom povinná.

Kedysi sa často chodilo k moru. Lenže ležať na pláži nemusí byť pre každého to najlepšie, pretože len tak ležať nemusí zaručiť, že vaše myšlienky neskĺznu späť k pracovnému a každodennému zhonu. Okrem toho, Slovensko nemá more, takže by vás čakalo aj pätnásť hodín cesty autom alebo autobusom, kým by ste prvé pobrežie zazreli. Namiesto toho môžete vyskúšať nový trend, ktorý sa posledné roky tlačí dopredu, ak si chcete naozaj oddýchnuť. O čom je reč?

Predsa o wellness pobytoch, ktoré si môžete dokonale užiť aj na Slovensku. Dopriať si môžete wellness v Tatrách,v rôznych hoteloch alebo kúpeľoch.

A prečo sa tešia toľkej obľube?

Nie je to vôbec prekvapivé, prečo sa toľko ľudí začína o wellness zaujímať. Ľudia chcú žiť dlhšie, byť zdravší a vo forme. A s technologickou revolúciou a rýchlejším tempom života sa chcú odpojiť od neustáleho pripojenia na internet.

Výhoda oproti „tradičným“ dovolenkám spočíva v tom, že wellness procedúry ako masáže, sauny a kúpele zrelaxujú vaše telo a svalstvo, čím odbúrajú z vášho tela napätie. Keďže tieto procedúry pôsobia aj na vaše zmysly, najmä pocity, hmat a dotyk, dokážu efektívne upriamiť vašu pozornosť, čím z hlavy vypustíte problémy každodenného života, a budete sa tak môcť sústrediť len na pokoj a prítomný okamih.

Viac nájdete na www.partizan.sk.

 

 

 

 

 

 

You may also like