6 + 1 dôvodov, prečo kúpiť úžitkovú štvorkolku

6 + 1 dôvodov, prečo kúpiť úžitkovú štvorkolku

by spravca

Názor, že štvorkolka je určená len na zábavu a vlastne ide o zbytočné vozidlo, ktoré nič nedokáže, bol už dávno prekonaný. Zlá mienka o štvorkolkách pochádzala z nevedomosti, keďže sa pred pár rokmi nachádzalo na Slovensku len zopár týchto strojov. Dnes sa pozrite za plot farmárov a zistíte, že pracovné štvorkolky využívajú vo veľkom počte. 6 + 1 dôvodov, prečo kúpiť úžitkovú štvorkolku presvedčí aj vás, že ide o skvelé terénne vozidlo.

1. Zábava zaručená

Všetky typy štvorkoliek je možné využiť nielen na prácu, ale tiež na zábavu. Schopnosť zdolať každý terén znamená, že vás bude lákať prejsť cez bahno, potok alebo kamene. Bez obáv vyskúšajte, čo štvorkolka dokáže. Je toho naozaj veľa.

2. Celoročné využitie

Najmä nákladné štvorkolky sa využívajú celoročne. Celoročné využitie podporujú dve skutočnosti. Prvou je krytá kabína, čo znamená, že ani počas vetra, sneženia alebo dažďa nezostane štvorkolka v garáži. Druhou skutočnosťou je možnosť napojenia snežných pásov. Takto okrášlená štvorkolka prejde vysokými závejmi a cez neprístupný terén.

3. Jazda v teréne i po cestách

S úžitkovou i športovou štvorkolkou je možné jazdiť v teréne a po cestách. Pozor na to, aby bola štvorkolka homologizovaná pre využite na cestách. Nezabudnite ani na poistenie a STK. Napriek možnosti jazdy po cestách, nečakajte od riadenia zázraky. Na svižnejšiu a rýchlejšiu jazdu sú určené motorky alebo trojkolky.

4. Prevážanie ťažkého nákladu

Vďaka pohonu 4×4 štvorkolky prevezú naozaj ťažký náklad. Niektoré modely si poradia so stovkami kilogramov nákladu. Na takéto účely slúžia nákladné štvorkolky, ale prívesný vozík je možné pripevniť aj ku klasickej pracovnej štvorkolke.

5. Obhospodarovanie pôdy

Okrem vozíkov dokúpte k štvorkolke variabilné poľnohospodárske náradie a môžete s jej pomocou orať, siať alebo posýpať úrodu proti škodcov.

6. Ťahanie nákladu

K základnej výbave štvorkoliek patrí navijak. Navijak neslúži len na vyťahovanie zapadnutých  vozidiel. Hodiť sa vám bude pri zvážaní dreva z lesa alebo pri odpratávaní neporiadku zo záhrady.

7. Odhŕňanie snehu, čistenie ciest

Nenechajte štvorkolku vydýchnuť ani v zime. Dokúpte k nej radlicu a rýchlo si poradíte so snehovou nádielkou. Takáto funkcia štvorkolky je jedným z dôvodov, prečo majú mestá a parky vo vozovom parku aspoň jednu štvorkolku.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

You may also like