3 spôsoby, ako založiť s.r.o.

3 spôsoby, ako založiť s.r.o.

by spravca

Poznáte všetky spôsoby, ako sa dá založiť s.r.o.? Predpokladáme, že ako laik nepoznáte ani jeden spôsob resp. sa budete musieť spoľahnúť na rady právnikov, notárov či známych. Nechať si poradiť od skúsenejších nie je na škodu, ale existujú i iné možnosti, ako sa dostať k s.r.o. rýchlo a dokonca aj lacno.

1. Založenie s.r.o. svojpomocne

Ako sme v úvode spomenuli, založenie s.r.o. môže byť celé vo vašich rukách alebo v rukách notárov. Na internete nájdete návody, ako počas založenia postupovať, na čo nezabudnúť a koľko vás založenie s.r.o. bude stáť. Ale…je tu jedno veľké ale. Ste si istí, že založiť eseročku dokážete sami tak, aby ste po založení neľutovali niektoré neuvážené kroky? Ste si istí, že vďaka svojpomocnému založeniu ušetríte? Ste si istí, že vašu spoločnosť zapíšu do obchodného registra a nevrátia vám dokumenty na opravu? Všetky tieto ale by ste mali zvážiť ešte pred tým, ako sa pustíte do vypisovania zakladateľských dokumentov, žiadostí o vydanie živnosti, výberu konateľov a adresy sídla, overovania exekúcií a dlžôb. Všetky uvedené činnosti budú pri zakladaní s.r.o. ležať len na vašich pleciach.

2. Založenie s.r.o. cez firmu

Od založenia eseročky cez firmu, ktorá sa takouto činnosťou zaoberá, veľa ľudí odrádza mylná domnienka, že ich založenie vyjde drahšie. Na začiatku podnikania sa snaží každý ušetriť a minimalizovať náklady. Založenie s.r.o. cez firmu vám ušetrí poriadku kopu peňazí. Ako je to možné? V prvom rade majú firmy zakladajúce eseročky po ruke celý tým odborníkov, ktorí rýchlo a bezchybne spracujú zakladateľské dokumenty. Dôležité je tiež to, že poznajú rôzne grify, ktorými sa dá na založení ušetriť. Najdôležitejší je však fakt, že majú overený elektronický podpis, vďaka ktorému ušetríte na zápise predmetov podnikania a na zápise do obchodného registra.

3. Kúpa existujúcej eseročky

O niečo nákladnejšia je kúpa existujúcej eseročky. Táto služba sa nazýva sprostredkovanie kúpy ready made s.r.o.. Fungujúca firma je síce o niečo drahšie, ale výhody získania ready made s.r.o. sú viaceré. Tieto spoločnosti sú už zapísané v obchodnom registri, majú pridelené daňové identifikačné číslo, niektoré dokonca založený podnikateľský bankový účet, ide o spoločnosti právne a ekonomicky v perfektnom stave. Môžeme povedať, že vlastne len prídete do firmy, kúpite spoločnosť a môžete ihneď začať podnikať.

 

https://www.shutterstock.com/image-photo/young-man-pointing-camera-while-using-2104083107

 

You may also like