Významné miesta Horehronia

by spravca

Slovensko je krásna krajina, ktorú každoročne navštívi množstvo zahraničných no i domácich turistov. Obzvlášť pekné je predovšetkým stredné Slovensko. Navyše vďaka jeho polohe, je aj dobre dostupné zo všetkých časti krajiny. Preto sa veľakrát Slováci vyberú na Horehronie, aj na víkendový pobyt či pobyt s deťmi. Čo sa oplatí teda vidieť na Horehroní? Predovšetkým je to nádherná príroda, ktorá je všade kde sa človek len pozrie.  Na Horehroní je však aj zopár miest, ktoré sa oplatí navštíviť a vidieť. Ktoré to sú?

Banská Bystrica

je historické, kultúrne a hospodárske stredisko celého stredného Slovenska. Zároveň v počte obyvateľov je to piatej najväčšie mesto našej krajiny. Ak si chcete mesto poriadne užiť budete potrebovať také dva dni. Za pozretie však určite stojí Pamätník SNP. Je to jeden z najznámejších slovenských pamätníkov, ktorého úlohou je pripomínať udalosti z obdobia druhej svetovej vojny. Nachádza sa v ňom aj symbolický hrob neznámeho vojaka, pri ktorom horí večný oheň. Okrem pomníka sa oplatí vidieť aj Námestie SNP. Toto námestie bolo už niekoľkokrát rekonštruované a jeho súčasná podoba stojí naozaj za to. Na námestí sa nachádza aj Hodinová veža, z ktorej je nádherný pohľad na celé mesto. Ďalšími monumentom mesta je Mestský hrad, Stredoslovenské múzeum či Katedrála svätého Františka Xaverského.

Brusno

Brusno vzniklo spojením dvoch pôvodne samostatných obcí: Brusno a Svätý Ondrej. V súčasnosti je obec známa predovšetkým kvôli svojim kúpeľom. Tie čerpajú vodu z ôsmich prameňov. Voda je vhodná predovšetkým na zažívacie problémy (obličky, pečene, žalúdočných a črevných porúch), v kúpeloch sa však liečia aj srdcovo – cievne choroby a choroby pohybového ústrojenstva.

Viac informácií ohľadom možností ubytovania a turistiky nájdete na www.partizan.sk.

 

 

You may also like