Ružová voda je top ingrediencia v kozmetike

Ružová voda je top ingrediencia v kozmetike. Spoznajte jej účinky ešte dnes

by spravca

Vo svete kozmetiky je niekoľko ingrediencií, ktoré sa spomínajú omnoho častejšie ako tie ostatné. K takým patrí aj ružová voda, ktorá je skutočným pokladom z prírody.

Ružová voda pomáha a vonia

Keď sa povie ružová voda, mnohým hneď napadnú nekonečné ružové sady v Bulharsku, odkiaľ pochádza veľmi kvalitná ružová kozmetika. Ružová voda vzniká dvomi spôsobmi – je vyrobená ako samostatný produkt alebo ako sekundárny, ktorý vzniká pri výrobe ružového oleja.

Patrí k účinným kozmetickým produktom, ktoré sa navyše môžu pochváliť aj príjemnou kvetinovou vôňou. Práve vôňa ruže sa používa na posilnenie sebadôvery, navodzuje pocit uvoľnenia a jedinečnosti. Jednoducho možno napísať, že zlepšuje náladu. Kozmetické rituály sa tak stanú omnoho príjemnejšie a pokožka si kvalitnú kozmetiku všimne okamžite.

Pre každý typ pleti

Prečo by ružová voda nemala chýbať ani u vás doma? Odpoveď je veľmi jednoduchá – je vhodná pre všetky typy pleti a pomáha pri rôznych ťažkostiach s ňou. Táto kvetová voda má veľmi dlhú históriu používania, na jej silu sa ženy spoliehajú už celé stáročia.

Prispieva k hydratácii, upokojeniu a obnove mladej aknóznej i zrelšej pleti, ktorá bojuje s vráskami. Má protizápalové a antibakteriálne vlastnosti a naša pleť je vďaka nej pružnejšia a jemnejšia. Ružová voda je vhodná pre tehotné ženy aj bábätká a keďže často je balená v praktickom obale s rozprašovačom, môžete ju mať neustále po ruke.

Možností využitia je naozaj veľa

Ružová voda je jemná aj k tej najcitlivejšej pokožke, preto vždy poslúži ako čistiaca pleťová voda. Pleť osvieži počas horúcich dní a zvlhčí ju. Vyskúšať ju môžete aj na vlasovú pokožku, pretože bojuje s lupinami, zlepšuje kvalitu vlasov, podporuje ich rast a príjemne prevonia účes. Patrí k obľúbeným ingredienciám na výrobu domácich pleťových masiek, ale tiež prírodných krémov, mliek a inej kozmetiky s vodnou bázou. V tej najčistejšej podobe našla svoje využitie aj v kuchyni ako prísada do rôznych druhov jedál a koláčov.

Vyskúšajte ružové vody od popredných značiek ako Lancôme, Kérstase či Weleda a ďalšie obľúbené zložky kozmetiky teraz aj so zľavou počas Black Friday týždňa na notino.sk (21. – 27. november 2022).

You may also like