RC autá na diaľkové ovládanie a RC drony s kamerou – zábava pre všetky generácie?

by spravca

Aj vás už prestáva baviť nudný život dospelého človeka a hľadáte spôsoby, ako sa vrátiť do detských čias? Alebo len chcete vybrať perfektný darček pre svojho potomka? Pozrite sa, čo všetko prinášajú moderné RC modely!

Možnosť ovládať veci pomocou rádiového signálu, skratkou RC, bola objavená už veľmi dávno a táto technológia je stále často využívaná. Používa sa v mnohých oblastiach života, od rôznych zariadení v priemysle, vede, lekárstve, ale veľmi využívaná je aj vo vojenstve. My sa však pozrime na to, akým spôsobom dokázala RC technológia ovplyvniť hračkársky a zábavný priemysel. V minulosti sa deti vždy hrávali s obyčajnými autíčkami a keď boli svetu predstavené prvé autíčka na diaľkové ovládanie, pochopiteľne ich chcelo mať doma každé dieťa. Bolo to niečo nové, špeciálne, čo prinášalo obrovské množstvo zábavy. Niet sa teda čomu čudovať, že RC autíčka zaznamenali tak výrazný boom. Pomaly sa však prišlo na to, že RC modely sa dajú pozdvihnúť na ešte vyššiu úroveň. Stačilo vyrobiť RC lietadlá a RC vrtuľníky. Tu sa však už nejednalo len o obyčajné hračky pre deti, ale modely určené pre nadšencov, na rôzne súťaže a podobne. Tak sa RC modely áut, lietadiel, vrtuľníkov a dronov začali deliť na dve základné kategórie – také, ktoré sú určené najmä pre deti a profesionálne RC modely pre dospelých.

Ako vyberať RC autá na diaľkové ovládanie?

Pre niekoho sa už môžu RC autá na diaľkové ovládanie javiť ako zastaralý typ hračky na diaľkové ovládanie, opak je však pravdou. Najprimitívnejšou podobou RC áut na diaľkové ovládanie sú RC autá pre deti, ktoré sú jednoduché na ovládanie, majú robustnú konštrukciu, ktorá odolá náročným podmienkam, ktorým je v detských rukách často vystavovaná. Nedosahujú tak vysoké rýchlosti a po technickej stránke sú veľmi jednoduché. Sú tak ideálnou zábavou pre deti, dospelí ich vďaka ich jednoduchosti za až tak zábavné považovať nemusia. Avšak žiadny strach, druhá kategória áut na diaľkové ovládanie je určená práve pre dospelých, respektíve každého, kto sa už v autách na diaľkové ovládanie trochu vyzná a chce si s nimi užiť poriadnu zábavu. Hovoríme tu o RC autách s výkonnými elektromotormi, benzínovými motormi alebo vodíkovým pohonom. V tomto prípade sa jedná o plnohodnotné RC autá, ktoré využívajú technológie reálnych áut. Majú zložitejšiu konštrukciu, precíznejšie ovládanie a možnosti modifikácie a čo je hlavné, sú veľmi rýchle. Je len na vás, aký typ pohonu uprednostňujete, v žiadnom prípade určite nespravíte chybu. S takými RC autami sa navyše môžete zúčastňovať rôznych pretekov a akcií, čím zábavu so svojím RC modelom povýšite na vyššiu úroveň.

A čo RC drony s kamerou?

Ak vás lietanie vo vzduchu láka viac ako driftovanie s RC autom na suchu, potom môžu byť práve RC drony tým správnym riešením pre vás. Samozrejme, voliť môžete aj RC lietadlá alebo vrtuľníky, drony však majú niečo, čo lietadlá a vrtuľníky bežne nemajú – kameru. RC drony s kamerou sú skvelým riešením pre každého, kto si chce nielen užiť lietanie, ale odniesť si z neho aj spomienky v podobe leteckých záberov, ktoré vyzerajú jednoducho fenomenálne. K dispozícií sú stále aj obyčajné malé drony, ktoré kamerou vybavené nie sú, v každom prípade však odporúčame výber drona s kamerou. Cenové rozpätie, z ktorého si drona môžete vybrať, je široké, je tak len na vašich finančných možnostiach, ktorý bude ten správny pre vás. Dnes však aj tie lacnejšie modely dokážu zhotovovať skutočne kvalitné zábery, vysoká investícia tak vôbec nie je nutná. Samotné ovládanie drona je navyše veľmi jednoduché a naučiť sa s ním lietať dokáže skutočne ktokoľvek za krátky čas.

Kde si kvalitné RC modely áut, vrtuľníkov, lietadiel, dronov a všetko potrebné príslušenstvo môžete kúpiť? Odporúčame napríklad obchod Pecka – Modelár, kde nájdete skutočne všetko, čo by ste k RC modelom mohli potrebovať. Tak nečakajte a doprajte si RC zábavu ešte dnes!

You may also like