Péchy kaštieľ v Hermanovciach

by spravca

V Péchy kaštieli sme boli na svadbe. A aj keď to nebola moja svadba, predsa len to pre mňa bol nezabudnuteľný zážitok. Už len samotný kaštieľ, priľahlé budovy a nádherný park, spravia z každej udalosti, ktorá sa tu uskutoční a z každej chvíle, ktorú tu strávite, čosi úžasné.

Romantická svadba

Patrím k ľuďom, ktorých fascinuje história. Preto som sa na svadbu v tomto kaštieli nesmierne tešila. Spočiatku som bola trochu sklamaná, že svadba sa nekonala priamo v budove kaštieľa. Na tento účel totiž slúži elegantný stan na pozemku hotela. Ten však nakoniec splnil všetky očakávania. Je dostatočne veľký a v pohode sa sem zmestilo všetkých 90 svadobných hostí. Takisto bez problémov sa všetci pomestili i na tanečný parket. Každý si pod pojmom stan predstaví čosi iné. No tento svadobný stan spĺňa všetky podmienky luxusnej a elegantnej svadby. Počas svadby bol totiž krásne vyzdobený a atmosféru dotváral i baldachýn umiestnený nad hosťami. O podrobnostiach nádhernej výzdoby a vynikajúceho svadobného menu rozprávať nebudem. Musím však spomenúť čosi, čo sa mi na tejto svadbe mimoriadne páčilo.

Pozemok kaštieľa tvorí nádherný trojhektárový park. Keďže svadba sa konala v lete, mnoho hostí si užívalo chvíle vonku. Preto sme sa počas tejto svadby cítili dokonale uvoľnene a zábava sa veľmi rýchlo rozprúdila. A po zotmení sa dokonca tancovalo priamo pod hviezdami! Bolo to mimoriadne romantické a občas som mala dokonca po tele zimomriavky. Skutočne nádherné miesto na svadbu… Máme odtiaľ nielen krásne spomienky, ale i nádherné fotografie.

Luxusné ubytovanie v Loveckom dome

lovecky dom

Ani ubytovanie nie je priamo v kaštieli, ale v takzvanom Loveckom dome. Hostia zo vzdialených miest mali k dispozícii tiež izby. I my sme patrili k tým šťastlivcom a mali sme teda možnosť spať v luxusne zariadenej izbe. Každá z nich má svojský historicko – vidiecky nádych a je zariadená kvalitným masívnym dreveným nábytkom. Je zrejmé, že zariadenie celej tejto ubytovacej časti mal na starosti ktosi ozaj skúsený. Vyzerá to tu naozaj honosne a pritom útulne a pohodlne. Aj keď sme tu strávili len svadobný deň a jednu noc a nemali sme možnosť využiť ďalšie služby kaštieľa, mimoriadne sa nám tu páčilo. Na túto nádhernú svadbu v Kaštieli Péchy nikdy nezabudnem.

 

Ilustračné foto: pechycastle.com

You may also like