Nepodceňte výber farby vašich jedálenských stoličiek

by spravca

Výber farby je snáď jedným z najviac diskutovaných parametrov pri výbere prakticky čohokoľvek. Subjektívne vnímanie odtieňov a naše pozitívne alebo negatívne dojmy z konkrétnych farieb sú často dôvodom dlhého rozhodovania. Platí to aj pre jedálenské stoličky. Kombinácie farieb a správne doladenie jedálenských stoličiek a jedálenského stola je občas náročnejšie ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Na webe Estilofiny je okrem rôznych materiálov, tvarov a typov stoličiek aj bohatý výber z palety mnohých odtieňov. Ktorá farba sa bude viac hodiť k vášmu jedálenskému stolu? Je čierna jedálenská stolička s kožou veľmi extravagantná? Ako si poradiť pri výbere tej správnej farby?

Biela

Odjakživa vnímaná ako veľmi pokojná a vyvážená farba. Aj preto je v značnej miere používaná v kancelárskych priestoroch alebo nemocniciach. Moderné domy však k bielej pristupujú veľmi podobne. Jednoduché biele steny v každej miestnosti postupne vytláčajú trend farebných stien. Biela farba je elegantná. Ak zvolíte jedálenskú stoličku v tejto farbe a vhodne ju doplníte jedálenským stolom napríklad z masívu, vaša jedáleň vynikne a rozžiari tento spoločný priestor. Jednostranné použitie bielej farby však môže pôsobiť fádne, preto je vhodné zvážiť tmavší stôl, doplnky alebo podlahu.

Čierna

Rovnako ako biela farba aj čierna patrí k elegantným farbám. Je však oveľa výraznejšia a preto dominuje priestoru. Jedálenské stoličky v tejto farbe je nutné kombinovať so svetlým jedálenským stolom. Čierna sa však ideálne hodí do priestoru s bielou podlahou alebo stenami. Vzniknutý kontrast pôsobí rozvážne a táto šachovnicová štruktúra vo vašom dome vynikne. Ak chcete extravagantnosť, vyberte si z ponuly Estilofiny čiernu kožu. Jedálenské stoličky budú v tejto farbe lákavým dizajnovým doplnkom.

Prírodné farby dreva

Konzervatívna hnedá alebo zelená nepokazí žiaden jedálenský priestor. Ak si z Estilofiny vyberiete práve jedálenské stoličky z dreva, nemusíte sa obávať o žiadne budúce kombinácie. Pekná drevená stolička alebo jedálenská stolička v hnedej alebo zelenej farbe sa bude dať vhodne kombinovať prakticky s akoukoľvek farbou. Výber takýchto jedálenských stoličiek by ste mali zvoliť najmä, ak zvažujete v budúcnosti zmeny v interiéri alebo radi často inovujete. Prírodné farby a drevo je ideálne kombinovať s látkovým poťahom. Ak túžite po koži, zamyslite sa nad inou farbou.

Červená

Ohnivá a luxusná. Asi takto by sa dala opísať červená farba všeobecne. Pôsobí nielen luxusne, ale aj živo. Vynikne najmä v kombinácii s bielou, no odvážnejší jedinci môžu skúsiť aj čiernu. Je to však risk, ktorý sa nemusí vyplatiť v každom interiéri. Červená s čiernou môžu stmaviť priestor až priveľmi, preto je potrebné zvážiť zdravú mieru jednej i druhej farby. Opäť sa k červenej farbe jedálenskej stoličky najlepšie hodí kožený poťah a doplnky z chrómu, ktoré celkový dojem už len podčiarknú.

Toto ani zďaleka nie sú všetky dostupné farby jedálenských stoličiek na Estilofine. Ružové, sivé, modré a mnohé iné jedálenské stoličky by ste mali zvážiť rovnako dobre, pretože vhodné kombinácie farieb potrebujú rozvážne testovanie odtieňov z celej ponuky.

You may also like