Najlepšie prenocovanie je na mori. Dovolenka na jachte v Chorvátsku

by spravca

Dovolenka na lodi je jedna z najpopulárnejších, ktoré môžete v súčasnosti absolvovať. Týždeň strávený na mori je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si mnohí chcú opäť zopakovať. Či už ako rodinná dovolenka, teambuilding či dovolenka s priateľmi, pri plavbe loďou si každý príde na svoje. Čaro mora, prístavov a nocovania na lodi je tak silné, že vám tento zážitok ostane v pamäti ešte veľmi veľmi dlho. A kto vie, možno sa vám dovolenka na lodi zapáči natoľko, že inú už ani nebudete chcieť absolvovať.

Chorvátsko je svojim charakterom krajiny a členitým pobrežím ideálnym miestom na dovolenku na jachte. Ponúka množstvo krásnych prírodných úkazov, zálivy, ostrovčeky či malinké dediny a mestečká s typickou autentickou atmosférou. Počas dovolenky na lodi môžete navštíviť miesta, ktoré nie sú dostupné z bežných letovísk a tak zažiť autentické chvíle pri spoznávaní krajiny. Prenájom jachty v Chorvátsku je skvelým nápadom na dovolenku, ak ju chcete zažiť tak trochu inak.

Prenájom plachetnice Chorvátsko

Prenájom jachty v Chorvátsku nie taká veda, ako by sa mohlo zdať. V podstate ide o jednoduchý proces, pri ktorom by ste si ale mali dať pozor na niekoľko zásadných faktorov. Pri výbere lode ale aj samotnej agentúry, ktoré jachty a plachetnice prenajíma, by ste sa mali zamerať na referencie. Skúste sa informovať vo svojom okolí, či niekto takýto typ dovolenky už absolvoval a vedel by vám na základe vlastných skúseností odporučiť, alebo si skúste vyhľadať recenzie na internete. Okrem toho by ste sa mali zamerať na služby, ktoré daná spoločnosť ponúka a na spôsob, akým komunikuje či svoje služby sprostredkováva. Vo väčšine prípadov je lepšie, ak sa zameriate na slovenské agentúry ako je napr. LuxurySailing.eu, v tomto prípade je prenájom jachty v Chorvátsku jednoduchší, najmä z jazykového hľadiska. Zamerajte sa taktiež aj na samotnú cenu prenájmu lode, no v tomto prípade berte do úvahy, že do kvality sa rozhodne oplatí investovať. Tie najlacnejšie riešenia nie sú vždy tie najlepšie. Pri lacných lodiach môže ísť o prenájom plachetnice, ktorá je už staršia či má prípadne nejakú závadu.

Čo robiť na lodi

Čas strávený dovolenkou na lodi je zo skúseností mnohých nezabudnuteľným zážitkom. Sami si vyberáte, koľko času strávite na lodi, koľko v prístavoch či jednotlivých mestečkách. Ak máte radi súkromie a skôr vás láka dovolenka na nepreplnených plážach, môžete zakotviť v maličkých zátokách, kde si budete more užívať len sami pre seba. Ak naopak preferujete rušný život, môžete zakotviť v prístave väčšieho mesta a vydať sa objavovať rušný život. Na lodi máte k dispozícii všetko – od spálne, kúpeľne, cez kuchyňu až po terasu. Prenájom plachetnice v Chorvástku je ako prenájom luxusného plávajúceho apartmánu. Stravovať sa môžete priamo na jachte, kde si donesiete svoje potraviny, prípadne si ich zakúpite v niektorom z prístavov, alebo sa môžete vybrať na chutné tradičné jedlá niekam do mesta. Všetko je len a len na vás, ako si zariadite a zorganizujete váš dovolenkový čas záleží len od vašich preferencií.

Nocovanie na lodi je úžasným zážitkom. Šum mora a vĺn spolu s jasnou oblohou je dokonalou kombináciou. Môžete si vychutnať večery na palube vašej plachetnice s pohárom dobrého domáceho vína pri pohľade na jasnú oblohu plnú hviezd. Dokonalá scenéria ako z časopisu.

You may also like