Na ktorom kardio stroji je možné precvičiť celé telo?

Na ktorom kardio stroji je možné precvičiť celé telo?

by spravca

Niektoré stroje na cvičenie vyššej kategórie nie sú práve najlacnejšie. Mali by ste dobre zvážiť, do ktorého stroja investujete svoje úspory. Veľa ľudí ako prvý napadne bežecký pás alebo rotoped. Ide o dva najviac preferované stroje na cvičenie, ktoré však zapoja pri tréningy do pohybu len niektoré svalové partie. Ktorý kardio stroj precvičí cele telo?

Nepatrí k najlacnejším, ale sa vyplatí

Stroje na cvičenie pre domáce využitie je možné kúpiť v cenovej hladine od pár desiatok až po stovky eur. Niekto dá dokonca prednosť profi strojom, ktoré vás vyjdú na niekoľko tisíc eur. Všetko závisí od vašich požiadaviek na kvalitu a možnosti daného stroja. Ak hľadáte kardio stroj, ktorý precvičí celé telo a ako bonus vyrieši vaše problémy s bolesťami chrbta, tak vám odporúčame kúpiť veslovací trenažér.

Takmer na sto percent aktívne svalstvo

Podľa odborníkov je počas tréningu na veslovacom trenažéri zapojených do pohybu viac ako 80 % svalov. Ide predovšetkým o svaly na chrbte, nohách a rukách. Zabrať však dostane i stred tela. Týmto spôsobom vyformujete postavu a popracujete tiež na svojej výdrži. Samozrejme, že budete spaľovať kalórie o sto šesť vďaka nabudenému metabolizmu.

Najväčšie výhody veslovacieho  trenažéru

  • Možnosti aeróbnej i anaeróbnej aktivity.
  • Pestré možnosti tréningu, počas ktorého dáte zabrať celému telu.
  • Na veslovacom trenažéri netrpia pri pohybe vaše kĺby.
  • Tento trenažér sa využíva aj v rámci rehabilitácii – výborný na precvičenie chrbtice.
  • Skvelé cvičenie na spaľovanie – viac ako 600 kalórií za hodinu.

Aké veslovacie trenažéry existujú

Ak sa rozhodnete kúpiť veslovací trenažér, kliknite na stránky e-shopu inSPORTline. Na inSPORTline nájdete prakticky všetky bežne využívané trenažéry. Medzi kvalitnejšie veslovacie trenažéry patria stroje pracujúce na báze magnetického systému. Magnety regulujú odpor a dávajú možnosť viacerých stupňov tréningu. V prípade, že hľadáte lacnejší variant, kúpte si veslovací trenažér s hydraulickým systémom. Najvyššiu triedu tvoria vodné tranažéry, ktoré najrealistickejšie simulujú veslovanie na vodnej hladine.

 

 

You may also like