S našimi LED baterkami a svietidlami

Hovorí sa: Kto sa bojí, nech nechodí do lesa. S našimi LED baterkami a svietidlami sa aj tmavá noc stane skvelým dobrodružstvom

by spravca

Kvalitné baterky a svietidlá by mali byť súčasťou výbavy každého, kto sa vyberie na túru do lesa alebo na stanovačku. Obzvlášť teraz, keď sa dni pomaly, ale isto skracujú a čochvíľa opäť prejdeme na zimný čas. V akých situáciách sa vám zídu? 

Keď zablúdite

Aj keď sa na túru vyberiete skoro ráno a plánujete sa vrátiť ešte za bieleho dňa, mali by ste mať so sebou silnú baterku. Môže sa totiž stať, že zablúdite, začína sa stmievať a budete nútení ostať uprostred divočiny, kde na každom kroku číha zver alebo nebezpečná jama, do ktorej by ste mohli spadnúť.

LED baterky a svietidlá FÉNIX sa zídu každému dobrodruhovi a môžu mu pomôcť nájsť cestu von z hustej hory. Taktiež sú nevyhnutnosťou pre pátracie akcie. Svetelný tok 1000 lúmenov a zaostrený svetelný lúč s dosvitom 325 metrov je ako stvorený pre drsné podmienky – nerovný terén, hlboký les a podobne. Pri pátracích a záchranných akciách oceníte výdrž až 135 hodín.

Keď sa potrebujete brániť

Nielen outdoorové nože, ale aj špičkové svietidlá vám pomôžu so sebaobranou. Silným svietidlom môžete odplašiť medveďa, diviaka, ale aj človeka, ktorý vás ohrozuje. Jasný lúč svetla na nejakú dobu omráči útočníka a vy získate čas na útek. S intenzívnou svietivosťou ale treba zaobchádzať opatrne.

Niektorí ľudia sú tak senzitívni, že slepotu im môže spôsobiť už 80 lúmenov. A baterky FÉNIX majú ďaleko viac, preto ich nosenie so sebou vyžaduje aj veľkú dávku zodpovednosti a obozretnosti.

Keď vás postihne výpadok prúdu

V neposlednom rade vám baterka pomôže pri výpadku elektrickej energie alebo ak vás zasiahla prírodná katastrofa. Iste, u nás nie je veľký výskyt prírodných katastrof, no nikdy neviete, čo sa môže stať. Spomeňme si na tornádo, ktoré minulý rok zasiahlo českých susedov. Nikto to nečakal.

V podobných situáciách je nanajvýš vhodné mať poruke záchrannú výbavu, ktorá okrem kvalitného svietidla musí obsahovať aj dostatok jedla, vody a liekov. Určite sa zídu aj nože na prežitie. Pri výpadku elektriny nechajte sviečky sviečkami a radšej majte v zálohe kvalitné svietidlo. Sviečky je možné využiť efektívnejšie – na varenie.

Ponuku kvalitných svietidiel a bateriek nájdete na KNIFESTORE. Okrem toho sú k dispozícii aj prémiové poľovnícke nože, sekerky, bushcraft doplnky a oveľa viac.

 

 

You may also like