Ako sa pripraviť na venčenie v lese? 5 užitočných tipov!

Ako sa pripraviť na venčenie v lese? 5 užitočných tipov!

by spravca

Prechádzky v lese už po stáročia inšpirujú maliarov, básnikov aj majiteľov psov, najmä počas jesene. A hoci na každodenné venčenie stačí niekoľko otočiek okolo susedných blokov, nič sa nevyrovná prechádzke lesom, ktorá vám vyčistí myseľ a vášmu psovi poskytne potrebný pohyb. A ak ste náhodou majiteľom šteniatka, určite nie je lepší čas ako teraz, aby ste ho vystavili pobytu v prírode. Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste mali mať na pamäti, aby ste sa vonku obaja cítili bezpečne.

Nahoďte sa do oranžovej

Ak sa nachádzate v horách či lese v oblasti, ktorú dobre nepoznáte určite si na seba oblečte oranžový kus oblečenia. Stanete sa tak vy aj váš psík lepšie viditeľným. To sa hodí najmä v poľovníckej sezóne.

“Nezabudnite si na prechádzku vziať vodítko”

Nepodceňujte prípravu

Úplným základom je zbaliť si so sebou do batohu lekárničku. Na trhu nájdete množstvo špecializovaných turistických lekárničiek. Nezaberajú veľa miesta a nájdete v nich všetko potrebné pre rýchle ošetrenie.

  • Voda! Nezabudnite na hydratáciu, obaja! Psy by mali denne skonzumovať minimálne 55 mililitrov vody na kilogram telesnej hmotnosti. K vode mu môžete určite zbaliť nejaké granule pre psov či pamlsky. Vám skvele poslúži ako zdroj energie napríklad ovocie, ktoré obsahuje veľa rýchlych cukrov. Ideálnou voľbou je banán, pomaranč, jablko či exotické dračie ovocie, ktoré vás okrem dodania potrebných živín poteší aj dostatočnou hydratácuiou.
  • Plachta alebo uterák. Pre prípad, že by došlo k zraneniu a vy by ste museli svojho psieho kamaráta na prechádzke prepraviť na dlhšiu vzdialenosť, prestieradlo vám určite padne vhod.
  • Sprej na medvede. Zdá sa vám to prehnané? Vôbec nie. Najmä počas chladnejších mesiacov sa zdroje potravy zužujú a zvieratá vo voľnej prírode budú hladné. Ak uvidíte medveďa, buďte pripravení chrániť sa pomocou spreja na medvede a vychádzkovej palice a robte veľa hluku.

Vezmite si vodítko

Možno pre mnohých z vás ide o úplne samozrejmú vec, ale ja som sa na prechádzkach už stretol naozaj s kadečím. To, že ste v prírode, ešte neznamená, že váš pes je pripravený stať sa divokou zverou. V skutočnosti, ak máte vo svojom živote malý štvornohý prírastok, obaja ste už zistili, že vodítko poskytuje bezpečnosť a istotu – pre vás, vášho psa aj ostatných.

Po príchode z prechádzky venujte trochu času labkám vášho psíka. Určite nebudú najčistejšie. Rovnako je dobré skontrolovať srsť či počas prechádzky nenachytal kliešte alebo iné lesné parazity. Teraz sa už môžete opäť tešiť na vašu ďalšiu prechádzku.

You may also like