Znudení z obyčajných náušníc? Skúste toto!

by spravca

Chcete mať originálne uši? Kým všetci ľudia naokolo siahajú po bežných náušniciach, existuje niečo, čo spraví vaše uši niekoľkokrát zaujímavejšie.

Definícia slova náušnica je jednoduchá – ozdoba, ktorá sa nosí na uchu. Náušnice sa v priebehu svojej existencie stali takmer neoddeliteľnou súčasťou uší, najmä ženských, ale priaznivcov si našli aj u niektorých mužov. Kým v minulosti boli nosené najmä z náboženských dôvodov a ako znak príslušnosti k nejakému kmeňu, dnes je ich účel takmer výlučne estetický. V minulosti boli považované aj za symbol, ktorý vyjadroval bohatstvo majiteľa. Táto funkcia náušniciam zostala v určitom zmysle aj dnes – keď vidíte ženu, ktorá má diamantové náušnice a vedľa nej druhú, ktorá ich má strieborné, hneď je jasné, ktorá je bohatšia, prípadne má bohatšieho manžela. V priebehu histórie sa náušnice neustále vyvíjali, vznikli tisícky rôznych dizajnov, z rôznych materiálov, s rôznymi typmi „montáže“ a podobne. Vývoj náušníc koniec koncov dospel do štádia, kedy sú v móde veci ako plugy do ucha a tunely do ucha. Prípadne piercing, čo je prakticky náušnica na ktorejkoľvek časti tela.

Tunelujte a buďte cool

Pojem tunely do ucha, plugy do ucha počul už asi každý z nás. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, akým procesom si človek, ktorý sa rozhodne pre takýto typ skrášlenia uší, musí prejsť? Možno to vyzerá skutočne zložito a bolestivo, opak však môže byť pravdou. Celé to začína nevinnou dierkou, ako pre bežnú náušnicu. Tú je však potrebné rozšíriť na potrebný priemer, aby sme do nej mohli umiestniť vysnený tunel, prípadne plug. Na to slúži zariadenie, ktorého názov jasne popisuje jeho účel – rozťahovák. Táto vecička funguje ako bežná náušnica, špeciálny je však svojim tvarom, ktorý má tvar kužeľa. Ten sa čoraz viac a viac vsúva do ušného lalôčika, čím ho rozťahuje. Keď ste s priemerom roztiahnutej diery spokojní, zostáva vám už len vybrať správny tunel, čo je dutý valček, alebo plug, čo je akýsi štupeľ, teda bez charakteristickej diery uprostred. Pokiaľ hľadáte vhodného partnera pre viac informácií a na výber správneho tunela pre vás, navštívte napríklad stránku Piercing Factory.

You may also like