Stále váhate nad dovolenkou na jachte? Tieto argumenty vás presvedčia

Stále váhate nad dovolenkou na jachte? Tieto argumenty vás presvedčia

by spravca

Lákajú vás známy na dovolenku na jachte? Pokojne sa dajte zlákať a zaručene neoľutujete. Plavba na jachte je zábavná, dobrodružná a ide o zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Väčšina ľudí po prvej plavbe jachtou nedá na tento typ dovolenky dopustiť a úplne prestanú chodiť do dovolenkových rezortov. Ak ešte váhate, priblížime vám dôvody, prečo sa plavba naozaj oplatí.

1. Lacná dovolenka

Napriek tomu, že dovolenka na jachte má punc luxusu, ide o dovolenku lacnejšiu ako v hoteli. Nielen lode na predaj sú v súčasnosti dostupné naozaj každému. Prenájom jachty pri rozpočítaní na všetkých pasažierov vyjde približne 500 € na osobu. Samozrejme, že všetko závisí od toho, aký typ lode si vyberiete a v akom termíne sa chcete plaviť.

2. Rodinná dovolenka

Plavby na jachte nie sú len pre partie mladých ľudí alebo slobodné páry. Dovolenku na jachte si užijú aj vaše deti. Mnohí skúsení moreplavci zobrali na plavbu dokonca bábätká, ktoré takúto dovolenku zvládajú úplne bez problémov. Dá sa povedať, že ich jemné húpanie lode upokojuje. Ak sa obávate morskej choroby, dajte prednosť katamaránu. Na tomto type lode prakticky nepocítite, že ste na mori.

3. Individuálny program

Počas plavby na jachte nie ste viazaní programom cestovky alebo hotelu. Spoločne s kapitánom plánujete trasu plavby a miesta, kde budete kotviť. Možné je loď aj kormidlovať. Kapitán vám iste kormidlo načas prepustí. Kormidlovanie je návykové a možno o rok absolvujete kurz vodca malého plavidla alebo kapitánsky kurz.

4. Neprebádané miesta

Obľúbené Chorvátsko veľa Slovákov pozná lepšie ako svoju vlasť. Nepozná ho však z iného uhla – z mora. Vďaka jachte alebo lodi sa dostanete na miesta, kde sa dá po pevnine len ťažko dostať. Otvorené budete mať možnosti výberu pláží alebo nádherných zátok. Práve tieto možnosti lákajú čoraz viac našincov, aby kúpili jachty na predaj.

5. Jedinečná zábava

Na lodi sa nudiť nebudete. Niekto celú plavbu preleňoší, opaľuje sa, číta knihy. Iný pláva v šírom mori alebo sa potápa. Možnosťou je k lodi pripojiť vodný skúter a po zakotvení sa oddávať návykovým pocitom zo zvyšujúcej hladiny adrenalínu. K tomu všetkému si pridajte krásne západy slnka. Už viete, kde strávite dovolenku nadchádzajúce leto?

 

 

 

You may also like