Prírodná a bio kozmetika. Aký je v nich rozdiel?

by spravca

Kozmetika bez umelých prísad nazývaná prírodná alebo bio sa v posledných rokoch teší veľkej obľube. Ide o výrobky, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov, antioxidantov a hydratačných látok. Ich cieľom je podpora prirodzených funkcií pokožky. Čo je vlastne bio a čo prírodné?

Žiadne umelé prísady

Ľudské telo obsahuje veľmi veľa negatívnych látok, ktoré nepochádzajú len z jedla alebo životného štýlu, ale v mnohých prípadoch aj z kozmetiky. Práve ona obsahuje veľmi veľa toxínov, ktoré si dobrovoľne aplikujeme do organizmu tým, že ich nanášame na pokožku. Nie každý si obsah týchto látok uvedomuje, čo je pre telo ohrozením. Po čase používania rôznych značiek a výrobkov sa ale veľmi veľa ľudí rozhodne presedlať na prírodnú bázu, ktorá je pre telo šetrnejšia a menej škodlivá. Práve bio alebo prírodná kozmetika obsahuje v porovnaní s tou klasickou menej chemických prísad, čím sa nevystavujeme zdravotným komplikáciám.

Napríklad v bio kozmetických výrobkoch nenájdeme žiadne toxíny alebo chemické častice, ale len zložky, ktoré pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Každá jedna takáto zložka, ktorú bio kozmetika obsahuje je prísne kontrolovaná a preto nie je možné, aby v nej boli nejaké nekvalitné prísady. Práve tieto výhody si uvedomuje čoraz viac žien a preto sa predaj prírodnej kozmetiky každým rokom zvyšuje. Veľkej obľube sa teší napríklad bio maska na tvár, na ktorú nedá ženské pohlavie dopustiť.

Aký je rozdiel medzi bio a prírodnou kozmetikou?

Hoci o tom mnohí ľudia nevedia, no bio a prírodná kozmetika nie je to isté. Ľudia si to zvyknú zamieňať, no isté rozdiely ich robia odlišnými. Napríklad kvalita bio kozmetiky musí byť potvrdená rôznymi certifikátmi, na základe ktorých si je zákazník istý, že neobsahuje žiadne umelé prísady. Naopak, prírodná kozmetika je síce vyrobená z prírodných zložiek, no obsah syntetických látok sa nevylučuje. Tento druh nie je certifikovaný a preto nikdy nie je isté, či v nej nejaké umelé prísady sú alebo nie. To však neznamená, že prírodná kozmetika škodí zdraviu a ľudskému organizmu. Aj napriek chýbajúcim certifikátom je vo väčšine prípadoch nezávadná a vhodná pre ľudí nielen s normálnou, ale aj citlivou pleťou.

Ak ste alergik a uvidíte prírodné mydlo na tvár,  tak si ho pokojne kúpte. Jeho zloženie by vám malo zaručiť nielen dokonalú čistotu, ale aj zdravie. Nevýhodou oboch druhov výrobkov je vyššia cena, za ktorú je nie každý ochotný zaplatiť. Tá je odrazom nákladného procesu výroby, pretože nahradiť niektoré zložky prírodnou formou je nielen finančne, ale aj časovo náročné. Naše telo si ale zaslúži to najlepšie a preto je dobré dbať hlavne na kvalitu. Kvalitné kozmetické výrobky nájdete u predajcu naureus, kde si môžete vyberať zo širokého sortimentu bez toho, aby ste museli navštíviť obchody.

 

You may also like