Penzión Juliana na Zemplínskej Šírave

by spravca

Chystáte sa v lete dovolenkovať na Zemplínskej Šírave? Potom by ste nemali prehliadnuť penzión Juliana, ktorý za primeranú cenu poskytuje vynikajúce ubytovacie služby. Vybrať si môžete z luxusnejších apartmánov alebo klasických izieb.

Základné informácie

Penzión Juliana sa nachádza na východnom Slovensku, pri vodnej nádrži Zemplínska Šírava v stredisku Kamenec. Penzión nájdete veľmi jednoducho. Stačí odbočiť z hlavnej cesty podľa inštrukcie na informačnej tabuli a o minútu ste na mieste. Ak ste autom, poslúži parkovisko pred penziónom. Podobne ako celý areál, je strážené kamerovým systémom.

Umiestnenie penziónu je len 500 metrov od pláže a preto je ideálny na trávenie letnej dovolenky. Z tohto dôvodu sme sa v penzióne ubytovali i my. Zvolili sme dvojposteľovú izbu. Tá, podobne ako všetky izby v penzióne Juliana, bola vybavená vlastným sociálnym zariadením, televízorom a chladničkou. Ak cestujete s rodinou, zvoliť si môžete apartmány, prípadne trojlôžkové izby s možnosťou prístelky.

Pokiaľ ide o kvalitu služieb, penzión je na vysokej úrovni. Samozrejmosťou je čistota a pravidelné upratovanie. Čo však môžeme hodnotiť skutočne pozitívne, je stravovanie. Penzión sa môže pochváliť dobrou kuchyňou. V jedálnom lístku nájdete tradičné slovenské jedlá, zemplínske špeciality a jedlá z diviny. Objednať si však môžete i klasické hydinové alebo bravčové hlavné jedlá, šaláty, ryby a pod. Jedlo je nielen chutné, ale i pekne vizuálne upravené. Pri dobrej káve alebo i poháriku alkoholu si zas môžete posedieť v bare.

Služby navyše

Ak by Vás na dovolenke zastihlo nepriaznivé počasie, využiť môžete bazén v penzióne. Je menších rozmerov a preto je ideálny i pre malé deti. Penzión ponúka vlastnú jacuzzi a fínsku saunu. Priamo v areáli sa nachádza multifunkčné ihrisko. Čo Vás však upúta už pri príchode je upravený areál penziónu. Nájdete tu dokonca i potôčik s drevenou lávkou, upravenú výsadbu a peknú terasu, kde si večer posedíte pri sviečkach. Plusom je tiež nádherný výhľad. Keďže sa Juliana nachádza na miernom kopci, je z nej výhľad priamo na okolité kopce, lesy a samozrejme aj na Zemplínsku Šíravu. Je to preto ideálna voľba na romantické pobyty, ale i na výlety s deťmi.

Penzión je však veľmi obľúbený aj na služobné cesty, rôzne kongresy, rodinné oslavy a svadby. Je totiž vybavený jedným menším a dvomi veľkými salónmi s kapacitou až 40 osôb. Je tu tiež svadobná/kongresová miestnosť, kde sa zmestí až 150 osôb. Samozrejmosťou je wifi a klimatizácia.

Záverečné hodnotenie

Penzión Juliana určite odporúčame. Výhodou je poloha blízko pláže a bazénov na Zemplínskej Šírave. Cca kilometer od penziónu sa nachádza i aquapark – Thermalpark Šírava. Izby sú pekne zariadené a čisté, jedlo dobré a okolie nádherné.

You may also like