Ako vybrať kamerový systém na chatu?

by spravca

Mnohí ľudia, ktorí vlastnia chatu, si zaobstarali už veľmi dávno kvalitný kamerový systém, vďaka čomu majú vždy a všade prehľad o tom, čo sa v jej okolí deje. Dôvod je najmä ten, že v chate nebývate celý rok a niekedy sa stane, že na ňu nestihnete prísť aj niekoľko týždňov či dokonca mesiacov. Mať tak prehľad o tom, ako vyzerá a či sa náhodou v jej interiéri alebo exteriéri niečo nestalo, je pocit na nezaplatenie.

TIP: Ak je náročné potiahnuť kabeláž ku každej kamere zvážte možnosť použitia bezdrôtového kamerového systému.

Kamerové systémy sú dnes už úplne bežnou vecou, ktorá sa nachádza na mnohých domoch, podnikoch a takisto aj chatkách. Mnohé chatové oblasti nie sú nijak chránené a ak sa aj vaša chata nachádza na takomto mieste, to najlepšie, čo môžete urobiť, je kúpiť si kamerový systém. Kvalitné systémy ponúka značka SECURIA PRO, ktorá sa na ne špecializuje už niekoľko rokov.

Ako vybrať ten najlepší kamerový systém?

Možností pri výbere máte hneď niekoľko. Buď stavíte na profesionála, ktorý vám vyberie, nainštaluje a takisto sprevádzkuje celý kamerový systém alebo si vy sami vyberiete kameru a nainštalujete ju sami. Druhá možnosť je stále viac a viac obľúbená, pretože je lacnejšia a kamerové systémy dnes sa už veľmi jednoducho inštalujú.

Pri výbere však musíte vedieť, ako si vlastne vybrať ten najlepší kamerový systém. Na začiatok sa musíte rozhodnúť či chcete:

  • Exteriérovú kameru
  • Interiérovú kameru

Na trhu nájdete aj kombináciu oboch. Následne, keď máte túto dilemu vyriešenú, sa musíte zamerať na základné parametre, akými sú:

  1. Nočné videnie – aby ste mali dom chránený aj počas noci
  2. Vhodné rozmery – určite si nevyberajte kameru, ktorá je príliš veľká. Stačí stredná veľkosť, ktorú si nevšimne človek okamžite
  3. Prevedenie kamery – môže byť exteriérové alebo interiérové. Vyberajte si podľa toho, kam plánujete kameru umiestniť
  4. Rozlíšenie – by malo byť vyššie, aby ste videli detaily na zázname
  5. Ďalšie vlastnosti – ako napríklad redukciu šumu, špeciálna technológia, pomocou ktorej budete na zázname vidieť všetko dobre aj za veľmi zlých svetelných podmienok a podobne

Je len na vás, ktorú kameru si vyberiete, no určite by ste aspoň na jednu mali staviť, pretože sa tak budete cítiť omnoho lepšie!

You may also like