Ako cestovať čo najlacnejšie

by spravca

Lacné cestovanie je téma populárna hlavne u mladých ľudí, ktorí chcú spoznávať nové miesta na svete, ale peňazí na rozdávanie nemajú. Je ale niekoľko tipov na to, ako ušetriť a cestovať za nízke ceny. Nie vždy je to také pohodlné ako pobyt v 5-hviezdičkovom hoteli, kam priletíte lietadlom. Avšak je takmer isté že na lacný výlet budete spomínať dlhšie.

Cestujte pomaly

Toto pravidlo platí asi na každom mieste na svete. Ak budete cestovať pomaly, budete míňať menej peňazí. Doprava je hlavným bodom cestovania a preto dokáže spotrebovať veľa vašich úspor. Lietadlo bude vo väčšine prípadov najdrahší spôsob ako sa niekam dostať. Zároveň je ale najrýchlejší. Ak pôjdete pomalšie, teda vlakom alebo autobusom, už to bude lacnejšie. Stopovanie už môže zabrať veľa času, ale spoznáte tak veľa nových ľudí a určite zažijete zaujímavé dobrodružstva už na ceste. Najlacnejšie je ísť na bicykli, alebo peši, ale to stojí veľa síl.

Aj lacné ubytovanie môže byť dobré

Ubytovanie je tiež jedna z vecí, ktorých cena stúpa s pohodlím ktoré cestovateľ potrebuje. Hotely dnes ponúkajú vysokú úroveň služieb a je ich naozaj veľa. Preto je jednoduché získať ubytovanie ak máte dosť peňazí. Ak ale nechcete veľa míňať, budete sa musieť uspokojiť s prenajatím nejakých priestorov, alebo len stanom. Na zabezpečenie hotelu, alebo penziónu môžete využiť zľavu na Booking.com, vďaka čomu ušetríte aj na pohodlnejšom bývaní. Ak sa chcete uskromniť, môžete využiť Airbnb zľavu, ktorá vám pomôže ušetriť na bývaní u niekoho iného. Airbnb vám pomôže nájsť vhodné miesto na bývanie, ale tento spôsob ubytovania je hlavne o spoznávaní ľudí.

Čím menšia batožina, tým lepšie

Táto veta platí nie len v oblasti peňazí, ale súvisí aj s vašim pohodlím na cestách. Ak plánujete cestovať kvôli turistike, to posledné čo chcete je mať niekoľko tašiek, alebo dokonca kufor. Oveľa lepšie sa vám bude chodiť s jedným batohom, pri ktorom nie je žiadny problém s manipuláciou. Nebudete mať problém pri cestovaním napríklad v autobuse, a ani nebudete platiť zbytočné poplatky za batožinu. Tiež budete mať všetko na dosah.

Nájdite si prácu

Ak sa plánujete niekde zdržať dlhší čas, najlepšie čo môžete urobiť je nájsť si tam prácu. V prípade že budete mať šťastie a podarí sa vám prácou pokryť náklady za bývanie, budete vlastne na dovolenke zadarmo. Totižto prácu niekde pri mori, kde stretávate každú chvíľu človeka inej národnosti, po chvíli prestanete vnímať ako prácu. Najčastejšie sa dá zamestnať ako čašník, alebo niekde v ubytovacom zariadení. Na to ale budete potrebovať istú úroveň jazyka, čo pre niektorých ľudí môže byť problém, ale väčšina cestovateľov aj tak nejde cez pol zemegule bez aspoň základov angličtiny alebo niektorého z lokálnych jazykov.

Cestovanie po svete je jedna z vecí, ktoré nebudete ľutovať aj napriek občasným komplikáciám. Ak na to máte príležitosť, určite neváhajte a cestujte, lebo vám to do života dá viac než si myslíte. Ponuka výletov a zájazdov je dnes naozaj široká, takže s výberom problém nie je. Môžete si nájsť aj nejaký pobyt so zľavou, takže ušetríte ešte viac. Pokojne začnite s cestovaním aj tu na Slovensku, uvidíte že po pár výletoch budete chcieť ísť aj za hranice.

You may also like